SP u rukometu: Hrvatska i Slovenija u četvrtfinalu - Volim Podgoricu

SP u rukometu: Hrvatska i Slovenija u četvrtfinalu

Reprezentacije Hrvatske, Slovenije, Katara i Španije izborile su danas prolazak u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u rukometu pobjedama nad Brazilom, Makedonijom, Austrijom i Tunisom.

Hrvatska rukometna reprezentacija je nakon dramatične završnice s Brazilom izborila četvrtfinale.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Marko Kopljar s pet, te Manuel Štrlek i Domagoj Duvnjak sa po četiri gola, dok je Silva zabio pet puta za Brazil.

Hrvatska je vrlo loše odigrala prvo poluvrijeme, promašila je čak četiri sedmerca, te imala devet izgubljenih lopti, a to je za posljedicu imalo rezultatski zaostatak od 13:15.

Početak drugog poluvremena ponudio je mnogo agresivniju igru u obrani, Brazilci u prvih sedam i pol minuta nastavka nisu uspjeli postići pogodak, dok je Hrvatska iz preciznih protunapada napravila seriju od 5:0 kojom je preuzela kontrolu rezultata. Ipak, Brazil se ekspresno vratio, te je bilo neizvjesno do samoga kraja. Dvoboj je bio riješen tek kada je Duvnjak pogodio za 26:24 40 sekundi prije kraja.

Hrvatska će u četvrtfinalu u srijedu igrati protiv pobjednika susreta Švedska – Poljska koji je na programu u ponedjeljak.

Pobjeda Slovenije

U meču dvije reprezentacije s Balkana, Slovenija je uspjela savladati Makedoniju nakon žestoke borbe, rezultatom 30:28.

U redovima slovenske ekipe najbolji je, očekivano, bio Dragan Gajič s devet golova.

Kod Makedonaca su bolji od ostalih bili Goce Georgievski i Kiril Lazarov sa sedam golova.

Drugi učesnik četvrtfinala će biti domaći Katar, koji je danas bio bolji od Austrije rezultatom 29:27.

Katar je predvodio Žarko Marković s osam golova, a u redovima Austrije najefikasniji je bio Robert Weber s osam golova.

Ekipa Španija savladala je Tunis rezultatom 28:20.