Budućnost porazila Zadar 71:63 - Volim Podgoricu

Budućnost porazila Zadar 71:63

Košarkaši Budućnosti savladali su Zadar u 21. kolu regionalne ABA lige – 71:63 (20:18, 16:18, 24:11, 11:16).

Budućnost je otvorila meč koševima Dašića i Rejnoldsa, a tu prednost je čuvala tokom cijele prve četvrtine. Bilo je u sedmom minutu i sedam poena prednosti (12:5), ali u samom finišu Zadar je uspio da smanji na svega dva poena (20:18).

Zadar je bolje odigrao u drugoj četvrtini. U 14. minutu gostujuća ekipa je stigla do prve prednosti na meču, kada je Kraljević pogodio za 28:26. Brzo je Budućnost preokrenula, ali Zadar je ostao u igri, na kraju druge četvrtine bilo je neriješeno 36:36.

U trećoj četvrtini dobra igra Budućnosti, posebno u završnici. Podgorička ekipa je serijom 6:0 došla do prednosti 46:39 na tri minuta do kraja četvrtine. Paunić je u 28. minutu pogodio trojku za prednost od osam poena (53:45).

Nastavila je Budućnost da pogađa u finišu, koševima Subotića i Dašića crnogorski tim je na kraju treće četvrtine stekao 13 poena prednosti (60:47).

Posljednja i odlučujuća četvrtina nije mogla gore da počne po Budućnost. Zadar se serijom 10:0 potpuno vratio u igru (60:57). Tek u petom minutu posljednje dionice Kuk je trojkom prekinuo crnu seriju Budućnosti.

Promašila je Budućnost nekolika šuta za tri poena, pa se Zadar vraćao u igru, ali u samoj završnici Budućnost je bila maksimalno koncentrisana. Dva minuta prije kraja kod rezultata 65:63, Kuk je pogodio važan šut za dva poena, zatim je odlično odigrao u odbrani, a Vitkovac je uvećao na 69:63.

Uslijedila je nova greška Zadra u napadu, koju je sa dva poena kaznio Rejnolds, pa je Budućnost poslije dva poraza u ABA ligi upisala jako važnu pobjedu, kojom se približila plasmanu u plej-of. Budućnost ima 16 pobjeda i četiri poraza.

Najefikasniji protiv Zadra bio je Paunić sa 20 poena, Rejnolds je upisao 14, a Dašić 11. U ekipi Zadra Sobin se istakao sa 18 poena.