Remi u derbiju, poraz Sutjeske, goleada Lovćena! - Volim Podgoricu

Remi u derbiju, poraz Sutjeske, goleada Lovćena!

Derbi 22. kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige između Mladosti i vodećeg Rudara završen je bez golova. Pljavljaci su ovim bodom zadržali sedam bodova prednosti u odnosu na Podgoričane. Grbalj je priredio iznenađenje i slavio u Nikšiću protiv Grblja 2:0, Lovćen je briljirao u Baru i razbio Mornar sa 5:1, dok je Bokelj slavio u beranama 2:0. U prvom meču dana Budućnost je pod Goricom savladala Zetu 1:0. U posljednjem duelu kola od 18 sati sastaće se Petrovac i Mogren.

Iznenađenje je priredio Grbalj, koji je u Nikšiću savladao zvaničnog šampiona, Sutjesku 2:0. Grbalj su do drugog uzastopnog, ukupno devetog trijumfa ove sezone,vodeli Ilija Tučević u 40. i Vojin Pavlović u 67. minutu.

Lovćen je u Baru savladao Mornar 5:1, a do 11. trijumda ove sezone došao je golovima Marka Đurovića u 15. i 74, Vuka Martinovića u 44, Milana Vušurovića u 68. i Nikole Vujovića u 88. minuutu. Jedini pogodak za Mornar postigao je Boris Ivanović u 71. minutu

Pobjedu u gostima upisao je i Bokelj, koje je bio bolji od ekipe Berana 2:0. Do pobjede došao je olovima Miloša Nikezića u 32. i Milana Zorice u 74. minutu. Berane je bez pobjede ove sezone, a danas je upisalo 18. poraz.

Budućnost je pod Goricom, pogotkom Aleksandra Vujačića u 87. minutu, savladala Zetu 1:0 i upisala 13. pobjedu ove sezone. U posljednjem meču ovog kola, u 18 sati, sastaće se pod reflektorima Petrovac i Mogren.

Budućnost će u srijedu odigrati odgođeni meč 20. kola protiv Berana.