Novak propisno isprašio Darsisa! - Volim Podgoricu

Novak propisno isprašio Darsisa!

Novak Đoković je imao neke planove za danas pa se nije zadržavao na teniskim terenima u Majamiju.

U meču sa Belgijancem Stivom Darsisom, propisno je isprašio ovog mladića sa 6:0, 7:5 u setovima.

Prvi set je trajao samo 25 minuta, a Đoković u prvom gemu nije dozvolio protivniku da uzme ni poen, dok je u drugom gemu pokazao tek tračak borbe.

Očigledno je bilo da je Đoković nadmoćniji igrač u ovom meču, pa je tako ekspresno završio prvi set sa laganih 6:0.

Međutim, u drugom je viđen otpor Darsisa, koji je uspio da osvoji četiri gema, ali mu to nije bilo dovoljno u meču sa našim teniserom.

Đoković je napravio brejk već na početku seta, ali Belgijanac je pokazao da ipak ima žara u sebi te je povratio brejk pri rezultatu od 4:4 i poveo protiv našeg tenisera.

To je oočigledno naljutilo Đokovića, koji je odmah vratio brejk za 5:5, nakon čega je uslijedio i potpuni preokret, nakon kog je svjetski broj jedan potvrdio pobjedu i prolazak u osminu finala za 40 minuta igre u drugom setu.

Novak će se u osmini sastati sa Aleksandrom Dolgopolovim koji je savladao Tomaša Belučija sa 7:5, 6:4.