Rapsodija Reala, 5 golova Ronalda (VIDEO) - Volim Podgoricu

Rapsodija Reala, 5 golova Ronalda (VIDEO)

Real Madrid odigrao je najefikasniji meč sezone, deklasirao je Granadu 9:1 (4:0), u 29. kolu Primere.

Istorijski dan imao je Kristijano Ronaldo koji je prvi put otkako je u Španiji postigao pet golova na meču. Svoj 24-i het trik ostvario je za samo osam minuta.

Dvostruki strijelac bio je Karim Benzema, gol je dao i Garet Bejl, koji je bio i dvostruki asistent, kao i Hames Rodriges, koji se vratio poslije 60 dana pauze. Jedan gol Realu poklonili su i gosti autogolom, dok je Robert Ibanjes postigao počasni za Granadu.

Ronaldo sada ima 36 golova u Primeri, četiri više od najvećeg rivala Lionela Mesija. Ipak, bez ijedne asistencije protiv Granade, Portugalac je ostao na četiri iza Argentinca, u ovoj statističkoj kategoriji, po čemu su takođe najbolji u ligi.

Real devet kola prije kraja Primere ima bod manje od Barselone, ali i meč više. Katalonci od 21h gostuju Selti u Vigu.

Prvi gol za Madriđane postigao je Garet Bejl u 25. minutu, kada je poslije greške odbrane Granade ostao sam pred golmanom, koga je zaobišao i konačno utišao brojne kritičare.

Pet minuta kasnije počelo je torpedovanje Granade u režiji Ronalda, koji je u roku od osam minuta tri puta zatresao mrežu gostiju. Posebno je bio impresivan njegov treći gol kada je poslao projektil brzine od 100 km/h.

Tu se nisu završile muke gostiju, koji u roku od samo pet minuta na startu drugog poluvremena primaju još tri gola, dva od Karima Benzema, i novi od Ronalda.

Real je nastavio da maltretira odbranurivala i u nastavku, ali su se ispromašivali, pre svih Ronaldo, koji je kasnio kod nekoliko sjajnih asistencije.

Konačno, 15 minuta prije kraja Granade stiže do počasnog pogotka, Robert Ibanjes je pobjegao odbrani Reala, izašao sam na Ikera Kasiljasa i uz malo sreće zatresao mrežu domaćina.

Međutim, u poslednjih desetak minuta gosti primaju još dva gola, u režiji Luke Modrića. Prvo je centaršut Hrvata u sopstvenu mrežu ubacio kapiten Granade Dijego Majnc, da bi minut prije kraja Modrić namjestio Ronaldu peti gol na meču.

Real u slijedećem kolu gostuje lokalnom rivalu Rajo Valjekanu, dok će Granada borbu za opstanak nastaviti protiv Selte iz Viga, kod kuće.