PLAVE lagano savladale trostrukog šampiona Evrope! - Volim Podgoricu

PLAVE lagano savladale trostrukog šampiona Evrope!

Budućnost je i drugi put savladala Viborg, ovog puta još ubjedljivije nego u Danskoj 29:19 (prvi meč “plave” dobile” 28:22) i potvrdila plasman na fajnal-for. Blistale su Majda Mehmedović i Radmila Petrović koje su postigle osam, odnosno sedam golova. Podgoričanke meč prelomile početkom nastavka serijom 4:0.

Viborg je pružao otpor samo u prvih 30 minuta, a bolje otvorio meč i poveo sa 2:0, ali je Budućnost brzo preokrenula na 6:4. Ipak, raspoložena Damjanović je sa dva gola vratila stvari u egal 6:6. Do 8:8 se igralo gol za gol, a onda je Petrović sa dva gola vratila našem timu plus dva.

Mehemdović je donijela tri gola prednosti 11:8, ali su uporne Dankinje prišle na 12:11. Međutim, do kraja poluvremena Budućnost se golovima Majde Mehemdović odlijepila na 14:11.

Serijom 4:0 na startu nastavka (dva gola Petrović, Mehmedović i Bulatovi) Budućnost je otklonila sve dileme, ako ih je uopšte bilo, povela 18:11 i do kraja meča u laganom ritmu privela meč kraju.

Podgoričanke su na momente igrale ezgibiciono, pa je Petrović postigla gol iz cepelina, a Dragan Adžić je pružio priliku i igračicama sa klupe. Tako su se u finišu upisale Despotović i Ramusović. Na kraju, Bizdra je sa zvukom sirene postavila konačnih 29:19.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Majda Mehmedović sa osam golova, Radmila Petrović je postigla sedam, a po četiri Kristina Neagu i Katarina Bulatović

U danskom timu najbolja je bila Sanja Damjanović sa šest pogodaka.

23:15 Damjanović.

23:14 Petrović nakon asistencije Knežević.

22:14 Bale, 45. minut.

Tajm-aut Viborg.

22:13 Bulatović.

21:13 Lungren.

21:12 Bulatović sa devet metara, isključena je Lisborg.

20:12 Petrović iz “cepelina”! Deset minuta igre u drugom dijelu.

19:12 Cvijić.

18:12 Andreasen.

18:11 Petrović je ponovo utrčala na crtu i pogodila mrežu.

Isključena je ponovo Cvijić.

17:11 Mehmedović nakon kontre.

16:11 Bulatović nakon prodora.

15:11 Petrović.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Nije bilo golova u posljednja dva minuta, kraj prvog dijela.

Tajm-aut Budućnost.

14:11 Opet Mehmedović sa krila, 28. minut.

13:11 Mehmedović nakon kontre.

12:11 Andreasen.

12:10 Mikelsen sa devet metara.

12:9 Knežević.

11:9 Damjanović sa sedam metara.

11:8 Mehmedović sa krila. Prvi put plus 3, 19. minut.

10:8 Petrović prelijepo sa krila, od stative.

9:8 Petrović je utrčala na crtu i pogodila.

8:8 Bale sa crte.

8:7 Neagu.

7:7 Opet Damjanović.

7:6 Petrović sa krila.

6:6 Raspoložena je Damjanović, njen treći gol.

Tajm-aut Viborg, 13. minut.

6:5 Odmah pogađa Damjanović.

Cvijić je isključena na dva minuta.

6:4 Neagu sa devet metara.

5:4 Sjajna kontra u dva poteza, Voltering-Mehmedović, prvo vođstvo Budućnosti, deveti minut.

4:4 Mehmedović sa krila.

3:4 Liksborg sa krila.

3:3 Bulatović sa devet metara.

2:3 Damjanović poslije kontre i prodora.

2:2 Neagu nakon kontre.

1:2 Mehemdović sa crte.

0:2 Bale sa crte.

0:1 Andreasen sa krila.

Meč je počeo.

Budućnost je do četvrtfinala stigla bez poraza, sa 11 pobjeda i samo jednim remijem. Viborg je plasman među osam najboljih izborio kao četvrtoplasirani u grupi dva glavne runde, sa pet pobjeda, šest poraza i remijem.