Jadran šampion Crne Gore! - Volim Podgoricu

Jadran šampion Crne Gore!

Jadran je ekspresno odbranio titulu prvaka Crne Gore, nakon što ni u drugom finalnom meču nije dozvolio Budvi da zaprijeti.

U subotu je na Škveru bilo 15:8, večeras 11:7 i Novljani su možda i lakše nego što se očekivalo okončali seriju protiv Budvana.

Titula je pošla u prave ruke, timu koji je čitave sezone u svim takmičenjima pokazao da je trenutno jedina snaga crnogorskog vaterpola. Jadranu je ove sezone zamalo izmakao plasman na finalni turnir regionalne lige, dominantno je osvojio (odbranio) Kup, a sada j prvenstvo…

Za razliku od prve utakmice, u ovoj su, makar u prve tri četvrtine, dominirale odbrane. Jadran je u finišu prve dionice poveo sa 2:0, potom na poluvremenu imao i 4:1 i tada je bilo vidljivo da Budva teško može da preokrene i izbori majstoricu.

Ekipa Vladimira Gojkovića je sa četiri gola viška ušla u posljednju četvrtinu (7:3) i tih sedam minuta odradila rutinski.

Jadranu je ovo peta titula prvaka u nezavisnoj državi, dok je Budva ostala na dvije.