AJKULE “pojele” Japance! - Volim Podgoricu

AJKULE “pojele” Japance!

Crnogorski vaterpolisti su upisali prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Japanu, mada je ona bila planirana odavno s obzirom na to da je došla protiv definitivno najslabijeg protivnika u grupi D.
Protiv Japanaca je bilo 16:10, što je “ajkulama” donijelo treće mjesto u grupi i samim tim plasman u osminu finala.

Na redu je Kazahstan

Tako će naredni rival biti Kazahstan (nedjelja od 17.50 po našem vremenu), drugoplasirani tim u grupi C, a ako i tu prepreku savladaju izabranici Ranka Perovića će u četvrtfinalu igrati sa Hrvatskom, liderom grupe A.

Ako je analiza meča dva rivala čiji totalno različite snage i kvaliteta moguća, onda je iza Crne Gore utakmica u kojoj je makar pronašla način kako da proradi napad.

Nakon slabih izdanja u prva dva kola protiv Srbije i Australije, Crna Gora je znala da je čeka partija u kojoj može da odigra i u nešto laganijem ritmu, pa trijumf baš nijednog trenutka nije došao u pitanje, iako u igri nije bilo Mlađana Janovića i Miloša Šćepanovića.

Bila je ovo idealna prilika da naši napadači napune mrežu protivnika i podignu samopouzdanje, a datih 16 golova i odlična realizacija napada s igračem više (šest od sedam) govore da je u ofanzivi odrađen dobar posao, što bi mogla da bude najava boljih izdanja protiv ozbiljnijih protivnika u nastavku prvenstva.

Srbija prva u grupi nakon preokreta protiv Australije

Predrag Jokić

Srbija je osvojila prvo mjesto u grupi nakon što je sjajnom meču punom preokreta savladala Australiju sa 10:9. „Delfini” su tako izborili direktan plasman u četvrtfinale.

“Kengurima” je drugo mjesto u grupi za rivala u osmini finala donijelo Južnu Afriku, a potom ih čeka meč sa Grčkom…

Australijanci su na kraju trečće četvrtine imali dva gola prednosti (8:6, nakon serije od 4:0), ali je Srbija u posljednjoj dionici proradila.

Selektor Dejan Savić je za prvu poziciju u grupi morao da „alarmira” manje zvijezde u rotaciji – Milan Aleksić, Stefan Mitrović i Živko Gocić su donijeli Srbima prednost, a Filip Filipović je potpisao trijumf pogotkom za 10:8.

apan – Crna Gora 10:16 (2:3, 2:5, 2:5, 4:3)

Kazanj – “Vaterpolo arena”. Gledalaca: 640. Sudije: Vilis (Južna Afrika), Kaputi (Italija). Igrač više: Crna Gora 7 (6), Japan 6 (4). Peterci: Crna Gora 3 (3), Japan 3 (2).

Japan: Tanamura (11 odbrana), Adači, Arai, Šiga 1, Janase 3, Ida, Šimizu 1, Kadono 1, Takei 4, Jasuda, Okava, Hazui, Fukušima.

Crna Gora: Lazović (10 odbrana i peterac), Dr. Brguljan 1, Pasković 3, Čučković, Da. Brguljan, Radović 4, Janović, Ukropina, Ivović 4, Murišić 2, Klikovac 1, Jokić 1, Šćepanović.

TOK MEČA

Kraj utakmice.

10:16 – Takei u napadu s igračem više (0.16).

Izblokiran je Ukropina na 30 sekundi prije kraja utakmice.

Crna Gora će imati napad s igračem više. Tajm-aut Perovića.

9:16 – Takei (1.12).

Lazović je odbranio šut Takeija.

Isključenje Čučkovića.

Tajm-aut Japanaca na minut i 58 sekundi prije kraja.

8:16 – Murišić (3.43).

8:15 – Šiga (4.00).

7:15 – Ivović (6.22).

7:14 – Radović je pogodio iz peterca (7.04).

Peterac je iznudio Klikovac.

7:13 – Janase (7.24).

Izblokiran je Radović.

Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Crna Gora.

Kraj treće dionice.

Crna Gora je izgubila loptu i sada tajm-aut Japanaca. Do kraja četvrtine je ostalo još sedam sekundi.

Tajm-aut Perovića na 15 sekundi prije kraja treće četvrtine.

6:13 – Pasković je iskoristio peterac (0.43).

Peterac je iznudio Murišić.

6:12 – Janase u napadu s igračem više (1.11).

Isključen je Draško Brguljan.

5:12 – Ivović (1.36).

5:11 – Šimicu (2.01).

Lazović je sada zaustavio zicer.

Lazović je odbranio šut Adačija sa pet metara.

Opet peterac za Japan. Skrivio ga je Ukropina.

4:11 – Murišić u napadu s igračem više (3.56).

4:10 – Ivović u napadu s igračem više (5.06).

4:9 – Draško Brguljan u napadu s igračem više (6.52).

Počelo je drugo poluvrijeme. Crna Gora ima napad.

U prvom poluvremenu u igri “ajkula” nije bilo Mlađana Janovića, kao ni Miloša Šćepanovića, ali “ajkule” u laganom ritmu idu ka prvoj pobjedi na turniru protiv skromnog rivala.

Kraj prvog poluvremena u kojem je Crna Gora došla do četiri gola prednosti.

4:8 – Radović u napadu s igračem više (0.20).

4:7 – Kadono u napadu s igračem više (0.53).

Tajm-aut selektora Japana Omota.

Isključenje Murišića.

3:7 – Janase (1.45).

2:7 – Pasković (2.10).

Lazović je odbranio šut Okave.

Jokić nije pogodio u napadu s igračem više.

Tajm-aut Perovića.

Lazović je zaustavio šut Takeija.

Isključenje Ivovića. Njegova druga lična greška.

2:6 – Klikovac (6.08).

2:5 – Ivović (6.56).

2:4 – Radović iz peterca (7.41).

Peterac za Crnu Goru, iznudio ga je Klikovac.

Prvi napad u drugoj dionici ima Crna Gora.

Kraj prve četvrtine.

2:3 – Takei iz peterca (0.42).

Novi peterac za Japan, Radović je faulirao Šimicua.

Radović je šraubom pogodio stativu.

1:3 – Jokić (2.03).

Prečka Šige.

1:2 – Takei iz peterca (4.23).

Peterac za Japan nakon faula Draška Brguljana.

0:2 – Pasković u napadu s igračem više (4.45).

Isključenje nad Klikovcem.

Crna Gora se odbranila s igračem manje.

Isključenje Ivovića.

Tanamura je zaustavio šut Darka Brguljana.

Hazui je šutirao preko gola.

0:1 – Radović u napadu s igračem više (7.21).

Utakmica je počela, prvi napad će imati naša reprezentacija.

Crna Gora će i treći meč u grupi igrati u plavim kapicama, a prvi put na turniru šansu će dobiti golman Dejan Lazović.

Srbija prva u grupi, Australijanci drugi

Vaterpolisti Srbije su savladali Australiju sa jednim golom razlike (10:9) i to je rezultat koji automatski eliminiše Crnu Goru iz borbe za drugo mjesto u grupi, i prije nego što odigra meč sa Japanom (12.30 časova).

Tim Ranka Perovića je priželjkivao pobjedu Srba od tri ili više razlike čime bi mu trijumf protiv “samuraja” garantovao drugu poziciju u grupi D.

A ovako, Srbija ide direktno u četvrtfinale kao prvoplasirana ekipa, Australijanci će u osmini finala igrati protiv Južne Afrike (trećeplasirane ekipe u grupi C), a “ajkule”, ako osvoje bod ili oba protiv Japanaca, za plasman u četvrtfinale će igrati protiv Kazahstana (drugoplasirani tim u grupi C).

Ako sve bude po planu u duelu sa Japanom i kasnije Kazahstanom, izabranike Ranka Perovića bi u četvrtfinalu čekala Hrvatska…

Srbija i Australija su odigrale sjajan meč.

Aktuelni evropski prvak je u nekoliko navrata imao dva gola prednosti (posljednji put 6:4), potom su “kenguri” serijom 4:0 poveli sa 8:6 sredinom treće četvrtine i sa tom prednošću ušli u posljednjih osam minuta.

Tu su, međutim, i stali – Milan Aleksić, Stefan Mitrović, Živko Gocić i Filip Filipović su donijeli novi preokret i bodove vrijedne prvog mjesta “delfinima”.