PODGORICA: Miloš Dragović i Rada Miladinović POBJEDNICI Ultramaratona - Volim Podgoricu

PODGORICA: Miloš Dragović i Rada Miladinović POBJEDNICI Ultramaratona

Atletičari Podgoričkog maratona, Miloš Dragović i Rada Miladinović, pobjednici su 16. interacionalnog ultramaratona na 50 kilometara, koji je juce održan u Podgorici.

maraton

Dragović je pobijedio u vremenu tri sata, 35 minuta i 26 sekundi.

Drugo mjesto pripalo je Goranu Vendleneru iz Novog Sada, prvaku Srbije na 100 kilometara (3:58,34), a treće prošlogodišnjem pobjedniku, Željku Miloviću iz AK Nikšić (3:38,57).

Dragović je ujedno proglašen za najizdržljivijeg čovjeka Crne Gore za 2016. godinu, a osvojio je i titulu prvaka Crne Gore u ultramaratonu.

Miladinović, koja je i prošle godine bila najbolja, trijumfovala je u vremenu četiri sata, 45 minuta i 21 sekunda.

Ona je istovremeno osvojila titulu prvaka Crne Gore u ultramaratonu i za 16 sekundi popravila nacionalni rekord.

U ultrmaratonskoj trci učestvovalo je 40 takmičara iz iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Albanije, Srbije i Crne Gore.

česnici podgoričkog ultramaratona trčali su pored brda Ljubović, 50 krugova, na stazi dugoj hiljadu metara.

Ultramaraton je održan u okviru manifestacije Dan trčanja Podgorice.

maraton1

U trci seniora na deset hiljada metara, četvrti put uzastopno pobijedio je Dragoljub Korpivica iz barskog Mornara sa rezultatom 32 minuta i 53,5 sekundi.

On je dobio posljednjih 20 trka u Crnoj Gori, a bez poraza je na domaćoj sceni više od tri godine.

Drugo mjesto osvojio je Miloš Mikić iz AK Nikšić (34:32,1), a treće njegov klupski drugVeselin Petrušić (37:20,0).

U konkurenciji seniorku na pet hiljada metara pobijedila je Slađana Perunović iz AK Nikšić sa rezultatom 16 minuta i 18,1 sekundu.

Drugo mjesto osvojila je njena klupska drugarica Lidija Todorović (19:04,3), dok je treća bila članica bjelopoljskog Jedinstva, Anastasija Magdelinić (19:28,1).