TEKVONDO: Balši Radunoviću izmakla medalja - Volim Podgoricu

TEKVONDO: Balši Radunoviću izmakla medalja

Crnogorski reprezentativac Balša Radunović osvojio je peto mjesto na Evropskom prvenstvu u švajcarskom Montrou. Radunović je ostvario najveći rezultat u istoriji crnogorskog učešća na najvećim takmičenjima u ovom olimnpijskom sportu.

Borac Montenegro Starsa, Radunović je izgubio meč za bronzu u kategoriji do 74 kilograma, od rivala iz Hrvatske sa 7:4.

Radunović je, pod nadzorom trenera Nikole Raičevića, prethodno slavio nad reprezentativcima Kipra (19:16) i Poljske (15:1).

U Švajcarskoj je nastupio i mladi takmičar iz Bese, Mario Gegaj, ali je juče zaustavljen u prvom kolu od borca iz Turske.

Na Evropskom prvenstvu je nastupilo oko 400 boraca iz 46 država, a učešće su uzeli i brojni osvajači olimpijskih i svjetskih medalja.