Francuzi nakon preokreta u četvrtfinalu! (FOTO) - Volim Podgoricu

Francuzi nakon preokreta u četvrtfinalu! (FOTO)

Fudbaleri Francuske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su u osmini savladali Republiku Irsku sa 2:1.

Velika šansa za Žinjaka u 86. minutu! Matuidi je centrirao sa lijeve strane, a Žinjak je sa šest metara šutirao pored gola.

Prečka Francuske u 77. minutu. Sjajan šut Žinjaka iskosa sa lijeve strane, gađao je dalji ugao, ali prečka je spasila Irsku.

Crveni karton za štopera Irske Dafija u 66. minutu. Dafi je kao posljednji igrač na ivici kaznenog prostora srušio Grizmana i tako spriječio siguran pogodak.

GOOOOOOOLLLL! Francuska je preokrenula u 61. minutu! Duga lopta za Žirua, koji je glavom odložio za Grizman, a napadač Atletika je bio precizan sa 15 metara.

GOOOOOLLLLL! Francuska je izjednačila u 58. minutu! Odličan centaršut Sanje sa desne strane, a Grizman je sa deset metara maestralno šutirao glavom i savladao nemoćnog Rendolfa.

Šansa za Francusku u 56. minutu. Matuidi je probao sa distance, ali odlična intervencija Rendolfa.

Francuzi pritiskaju, ali Irci se za sada odlično brane i čuvaju prednost iz prvog poluvremena.

Umalo 2:0 za Irsku u 21. minutu. Šansa za Marfija, koji je šutirao iz šesnaesterca, ali odlična intervencija Ljorisa.

GOOOOOOLLLLL! Brejdi je precizan sa 11 metara u 3. minutu, Irska vodi 1:0!

Kakav početak u Lionu! Penal za Irsku! Očajna rekacija odbrane Francuske, lopta je došla do Longa, kojeg je sa leđa srušio Pogba.

Francuzi su domaćini, a i veliki favoriti protiv Irske. Sve osim pobjede domaće selekcije bilo bi veliko iznenađenje.