LIGA ŠAMPIONA: Atletiko opet koban za Bajern - Volim Podgoricu

LIGA ŠAMPIONA: Atletiko opet koban za Bajern

Fudbaleri Atletika iz Madrida pobijedili su Bajern 1:0 u derbiju večeri Lige šampiona.

Ekipa Dijega Simeonea je kao i proljetos u polufinalu eminentnog takmičenja bila kobna za Bavarce.

Odlučio je sjajan gol Karaska iz završnice prvog dijela, a bilo je šansi sa obije strane.

Najbolju za domaće nije iskoristio Grizman, koji je u završnici meča sa penala pogodio prečku.

U prvom dijelu okvir gola Bajerna zatresao je i Tores.

Imao je i Bajern prilike preko Milera, Levandovskog i Robena, ali je “Kalderon” ostao neosvojiva tvrđava za Bajern.

Stefan Savić opet je odigrao bez greške i potvrdio epitet čovjeka od povjerenja Ćola Simeonea.

Sjajan meč viđen je u Glazgovu, gdje je Seltik tri puta vodio protiv Sitija, ali je na kraju meča bilo 3:3.

Susret je sa dva pogotka obilježio mladi Musa Dembele.

Barselona je gubila na poluvremenu u Menhengladbahu, ali su u drugom dijelu Arda i Pike kreirali preokret.

PSŽ je takođe gubio,međutim Edinson Kavani je sa dva pogotka bio pokretač prvog uspjeha “svetaca” ove sezone u Ligi šampiona.

Sigurne pobjede kod kuće upisali su Napoli i Arsenal.

Liga šampiona, 2. kolo

Grupa A:

Ludogorec – PSŽ 1:3

Natanijel 15’ – Matudi 41’, Kavani 56’, 60’

Arsenal – Bazel 2:0

Volkot 7’, 26’

Tabela: Arsenal 4, PSŽ 4, Ludogorec 1, Bazel.

Grupa B:

Bešiktaš – Dinamo Kijev 1:1

Kvarežma 29’ – Cigankov 66’

Napoli – Benfika 4:2

Hamšik 20’, Mertens 51’,58’,  Milik (p) 54’ – Guedeš 70’, Salvio 86’

Tabela: Napoli 6, Bešiktaš 2, Benfika 1, Dinamo Kijev 1.

Grupa C:

Borusija Menhengladbah – Barselona 1:2

Azar 34’ – Arda 65’, Pike 74’

Seltik – Mančester siti 3:3

Dembele 4’, 46’, Tirni 20’ – Fernandinjo 12’, Sterling 29’, Nolito 55’

Tabela: Barselona 6, Mančester siti 4, Seltik 1, Borusija Menhengladbah 0.

Grupa D:

Atletiko Madrid – Bajern 1:0

Karasko 35’

Rostov – PSV 2:2

Polož 9’, 37’ – Proper 14’, De Jong 45’

Tabela: Atletiko Madrid 6, Bajern 3, Rostov 1, PSV 1.

Tok mečeva:

86’- GOOLLL! Benfika popravlja utisak u Napulju, Salvio je smanjio na 4:2.

84’-Antoan Grizman pogađa prečku sa 11 metara, kao u finalu Lige šampiona protiv Reala. Meč loptu ne koristi Atletiko.

83‘-Vidal ruši Felipea Luisa, penal za Atletiko!

74’-GOOOLLL! Đerar Pike gubi otpadak poslije udarca Suareza i Barsa vodi u Njemačkoj!

70’-GOOOLLL! Počasni pogodak za Benfiku i to vrlo efektan. Odlično je utrčao i mrežu domaćina zatresao Guedeš.

66’-GOOOOLL! Dinamo iz Kijeva postiže izjednačujući gol u Turskoj, strijelac je Cigankov.

65’-GOOOLLL! Arda Turan za 1:1 u Menhengladbahu. Zakucao je loptu pod prečku turski reprezentativac.

60’-GOOOLLL! Stiže kazna za promašeni penal Bugara. Opet Kavani, drugi put u nastavku za 1:3.

58’-GOOLLLL! Opet Mertens, Napoli leti na 4:0.

58’- Ne koristi ni Ludogorec jedanaesterac. Odbranjen je šut Mocija.

57’-De Jong je izborio penal, ali je udarac Propera sa 11 metara zaustavio Džanaev.

56’-GOOOLLL! Preokret Parižana u Bugarskoj. Centrirao je Di Marija, a Kavani glavom poentirao za 1:2.

55’-GOLLLL! Opet u Glazgovu, sada je red na Siti. Najprije je odbijen udarac Aguera, ali je Nolito bio na pravom mjestu i sada je 3:3.

54’-GOOLLLLL! Milik sa penala, 3:0 za Napoli.

51’-GOOOLLL! Dris Mertens je podigao na noge “Sao Paolo”. Majstorija iz slobodnjaka za 2:0.

46’-GOOOLLL! Odmah pogodak u Glazgovu, ludnica se nastavlja, treći put vodi Seltik, strijelac je Dembele.

46’- Nastavljeni su susreti, nadamo se da će fudbaleri biti efikasni kao u prvih 45 minuta.

Odličnih 45 minuta su iza nas, postignuto je 15 golova na osam mečeva. Najzanimljivije je svakako u Madridu, gdje Atletiko vodi protiv Bajerna golom Karaska, dok Barselona gubi u Mehnegladbahu, zahvaljujući pogotku Karaska. Siti je dva puta gubio, ali je ipak na neriješenom rezultatu u Glazgovu.

45’-GOOOOLLL! PSV se ne da, opet je tim iz Ajndhovena poravnao. Uz malo sreće, poslije karambola pred golom domaćih pogodio je Luk De Jong.

41’-GOOOLLL! Matuidi je izbjegao ofsajd i na dodavanje Veratija izjednačio u Sofiji. PSŽ se vratio u meč.

37’-GOOOLLL! Rostov vraća vođstvo. Sjajan pogodak sa 18 metara je djelo Dimitrija Položa, koji je dao i vodeći gol.

35’-GOOOLLLLL! Janik Karasko je preciznim udarcem od stative sa 17 metara pogodio mrežu Bajerna. Strijelac iz finala Lige šampiona i večeras daje važan gol.

34’-GOLLLL! Torgen Azar se odlično ubacio i savladao Ter Štegena. Gladbah vodi protiv Barse.

29’-GOOOLLLL! Majstorija Rikarda Kvarežme iz slobodnjaka za prednost Bešiktaša nad Dinamom iz Kijeva.

30’- Kakva šansa za Atletiko, Tores iz blizine pogađa stativu!

29’-GOOOLLL! Odlična akcija Silve i Sterlinga i gol engleskog reprezentativca. Siti je ponovo izjednačio, sada je 2:2.

26’-GOOLLL! Sjajna noć za Tea Volkota. Dupli pas sa Sančezom i sjajna dijagonala za 2:0 za Arsenal.

20’-GOOOLLL! Uz mnogo sreće Seltik je opet u prednosti nad Sitijem. Tirni je šutirao iskosa sa lijeve strane, a lopta je na putu do gola zakačila Sterlinga i završila u mreži.

20’- GOOOLLLL! Proključao je Napulj, Marek Hamšik je nakon kornera sa prve stative glavom poslao loptu u gol Benfike.

15’-GOOOLLLLL! Prednost za Ludogorec protiv Pari Sen Žermena. Iz slobodnog udarca strijelac je Natanijel..

13’- Velika šansa za Bajern u Madridu. Udarac Milera iz voleja sa šest metara odbranio je Oblak.

14’-GOOOLLL! Proper pogađa sa distance, PSV stiže do pogotka za 1:1 u Rusiji.

12’-GOOOLL! Kratko je trajala radost Seltika. Šutirao je Kolarov, a loptu je na putu ka golu primio Fernandinjo, izbjegao ofsajd i pogodio gol.

9’-GOOOLLLL!! Eksplozija oduševljenja na Donu. Rostov stiže do prednosti u meču sa PSV-om pogotkom Položa.

7’-GOOOLLLL! Arsenal vodi protiv Bazela. Centrirao je Sančez, a Volkot glavom zakucao loptu iza golmana gostiju.

4’-GOOOLLLL! Musa Dembele glavom iz blizine trese mrežu Sitija, Seltik vodi protiv favorita.

1’-Počelo je osam mečeve druge runde Lige šampiona.

Jedna uz uzdanica Dijega Simeonea je i naš as Stefan Savić, koji najavljuje juriš na trijumf ekipe iz Madrida.

“Uvijek izlazimo na teren da bi pobijedili. Međutim, vidjećemo kako će se odvijati utakmica. Nekada se morate prilagoditi rivalu, ali ćemo se sigurno truditi da nametnemo našu igru”, rekao je Savić uoči večerašnjeg derbija.

Od ostalih mečeva izdvajaju se gostovanja Barselone u Menhengladbahu, odnosno Mančester sitija Seltiku.

Pari Sen Žermen će na megdan Ludogorecu, Arsenal je favorit u meču sa Bazelom, dok se zanimljiv susret očekuje u odmjeravanju snaga Napolija i Benfike.