Novi poraz Budućnosti u Skoplju, MZT trojkama razbio odbranu “plavih” - Volim Podgoricu

Novi poraz Budućnosti u Skoplju, MZT trojkama razbio odbranu “plavih”

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su drugi poraz ove sezone, ponovo u Skoplju.

Nakon Karpoša, “plavi” su izgubili od MZT-a 96:90.

Poslije prvog poraza Vlado Šćepanović je podnio ostavku, Ilijas Zuros neće, ali se i u prvom neuspjehu u regionalnom takmičenju od kada je došao u Podgoricu, uvjerio da mu predstoji teška i neizvjesna sezona.

Budućnost je u prvoj četvrtini vodila, a MZT u drugoj, nevjerovatnom serijom trojki, napravio preokrett i stekao 11 poena prednosti (48:37, 17. minut)

Igrači skopskog tima pogodili su prvih devet šuteva za tri, a meč su završili sa 13 pogođenih trojki iz 22 pokušaja (59 odsto).

Gosti su, ipak, do poluvremena uspjeli da uhvate priključak, a kada su poveli 65:59 u 25. minutu izgledalo je da će privesti meč kraju.

Domaćin nije gubio ritam i samopouzdanje, Budućnost nije uspjela da zadrži mirnoću i stabilizuje odbranu.

Posljednji put podgorički tim je vodio u 31. minutu 72:71, do kraja su se u meču bez jake defanzive bolje snašli šuteri MZT-a.

Markus Vilijams postigao je 21 poen, uz devet asistencija, Džej Ar Rejnolds je ubacio 18, a Petar Popović 16 poena.

U timu MZT-a, najbolji je bio Džoš Skot sa 15 poena i 11 skokova.

Budućnost u narednom kolu, u nedjelju, dočekuje neporaženu Crvenu zvezdu.

MZT – Budućnost Voli 96:90 (23:25, 29:23, 18:24, 26:18)

Skoplje – Dvorana “Jane Sandanski”. Gledalaca: 1.100. Sudije: Jovčić, Vojinović (Srbija), Kralj (Bosna i Hercegovina).

MZT: Klark 14, Dijabate 12 (2-1), Sinovec 5, Mekić, Gjurovski, Kluf 14 (10-7), Simonovski 12, Drenovac 13 (2-1), Mladenovski, Skot 15 (6-3), Lalić 11 (2-1).

Budućnost Voli: Rejnolds 18 (11-9), Vilijams 21 (3-2), Su. Šehović 4 (1-1), Džejms 6 (6-6), Subotić 11 (3-2), Se. Šehović, Gordić 4 (2-1), Baćović, Ilić, Nikolić 10, Popović 16 (3-1), Vranješ.