Čekanje je bilo uzaludno, Danka izgubila od Broudi - Volim Podgoricu

Čekanje je bilo uzaludno, Danka izgubila od Broudi

Danka Kovinić je tri dana čekala da odigra prvi meč u 2017. zbog velike kiše na Novom Zelandu.

I kada je konačno stala na teren u Ouklendu, najbolja crnogorska teniserka je izgubila – Britanka Naomi Broudi je slavila sa 7:6, 6:3.

Kovinićeva je imala veliku šansu u 1. setu, jer je vodila 5:2 i imala dva brejka prednosti.

Pri tom rezultatu nije iskoristila ni set loptu, a u taj-brejku joj je bilo uzaludno što je osvojila prva četiri poena, jer je 90. igračica na WTA listi uzvratila serijom 7:1.

Danka je odlično počela i 2. set, povela 3:0, ali je tada stala i više nije uzela nijedan gem do kraja.

Zbog ranijih problema sa kišom, Broudi je već morala da odigra meč 2. kola i svega četiri sata nakon pobjede nad 22-godišnjom Novljankom izašla na teren i izgubila od Julije Gerges (7:5, 6:4).