Vučević dobar u novom porazu Orlanda - Volim Podgoricu

Vučević dobar u novom porazu Orlanda

Orlando je pretprio novi poraz, rano jutros po našem vremenu zaustavljeni su u Kaliforniji.

LA Lejkersi su trijumfovali sa 112:95, a čak šestorica njihovih košarkaša postiglo je više od 10 poena – najefikasniji je bio Rendl sa 19.

Isti poenterski učinak na drugoj strani imao je i naš internacionalac Nikola Vučević. Na terenu je proveo nešto više od 26 minuta, a ponovo se nije proslavio u šutu. Pogodio je osam puta iz 17 pokušaja.

Pored 19 poena, Vučević je imao 7 skokova i 4 asistencije.

Jedna četvrtina na vrhunskom nivou bila je dovoljna Golden Stejtu da prelomi meč protiv Sakramenta u derbiju Kalifornije – 117:106.

Tim iz Ouklenda predvodili su Stef Kari sa 30 poena i Kevin Djurent sa 28. Voriorsi su sa 32 pobjede i 6 poraza trenutno najuspješniji tim u NBA ligi.

Hjuston je u gostima savladao Toronto sa 129:122 poslije velikog preokreta, a još jednu sjajnu partiju pružio je Džejms Harden.

“Bradonja” je deset put u sezoni ostvario tripl-dabl učinak sa 40 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Interesantan je podatak da je Harden imao i čak 10 izgubljenih lopti, a bitno je istaći da je Hjuston ostvario osmu uzastopnu pobjedu.

Klivlend se namučio protiv Finiksa, ali je Džejms pogurao svoj tim do trijumfa 120:116. “Kralj” je bio strijelac 28 poena, dok Sansima nisu pomogli raspoloženi Bledso (31 poen) i Buker (28).