Nikpla Vučević solidan u porazu Orlanda - Volim Podgoricu

Nikpla Vučević solidan u porazu Orlanda

Crnogorski košarkaš Nikola Vučević pružio je solidnu partiju u porazu Orlanda u Solt Lejk Sitiju.

Košarkaši Orlanda poraženi su od Jute sa 114:107.

Vučević je ponovo bio starter, a na parketu je proveo 31 minut. Crnogorski centar je meč završio sa 15 poena, osam skokova, i po tri ukradene lopte i blokade

Orlando je odlično počeo meč, u prvoj četvrtini postigao 42 poena, ali domaći su su usjeli da se vrate do poluvremena, a utakmicu su prelomili serijom 17:5 u posljednjoj dionici.

Svi starteri oba tima su imala dvocifren učinak.

Elfrid Pejton, koji je sinoć ostvario rekord karijere, bio je najefikasniji kod Medžika sa 28 poena, a imoa je i po devet skokova i asistencija. Aron Gordon je dodao 21, Serž Ibaka 13, a Džodi Miks poen manje.

Najbolji u redovima Jute bio je Gordon Hejvord sa 23 poena, uz sedam asistencija i pet skokova. Pratili su ga Rudi Gober sa po 19 poena i skokova, 17 je dodao Derik Fejvors, dok su po 14 ubacili Džordž Hil i Rodni Hud.

Orlandu je ovo bio 24. poraz u sezoni, a ima 17 pobjeda, dok je Juta ima 25 pobjeda i 16 poraza.

Finiks je pred rekordnim brojem gledalaca u Meksiko Sitiju savladao San Antonio 108:105. U pobjedi Sansa bilistao je 20-godišnji Devin Buker sa 39 poena, a to mu je već 13. put u dvogodišnjoj karijeri da je imao meč sa 30+ poena.

Sparsima nije pomoglo ni 38 poena Kavaja Lenarda, 16 je postigao Manu Đinobili, 14 dodao Toni Parker, a 13 ubacio Lamarkus Oldridž.

Klipersi su u gradskom derbiju protiv Lejkersa u “Stejpls centru” upisali šesti trijumf u nizu. U pobjedničkoj ekipi raspoloženi su bili šuteri, a najbolji pojedinac bio je Deandre Džordan koji je pogodio 12 od 13 pokušaja.

Džordan je postigao 24 poena i imao impresivni 21 skok. Sjajnu podršku u napadu pružio mu je Kris Polkoji je upisao 20 poena, 13 asistencija i pet skokova, a po 15 poena dodali su Ostin Rivers i Rejmond Felton, dok je deset ubacio Džej Džej Redik.

U redovima Lejkersa najefikasniji je bio rezervista Džordan Klarkson sa 21 poenom, 14 je dodao Brendon Ingram uz po 5 skokova i asistencija, 13 je postigao Lu Vilijams, a 11 Nik Jang.

U prvim utakmicama večeri, Čikago je nadigrao Nju Orleans 107:99, dok je Vašington zaustavio seriju Filadelfije sa 109:93.