Rekord Danijele Pešić - Volim Podgoricu

Rekord Danijele Pešić

Danijela Pešić, atletičarka AK Lovćen sa Cetinja, na svom prvom takmičenju ove godine postavila je novi rekord Crne Gore u petoboju.

Ona je na otvorenom mitingu AK Vojvodina u Novom Sadu ostvarila 3.201 bod (60m prepone 9,75, skok uvis 155, kugla 11,37, skok udalj 4,99 i 800 m 2:38,73), čime je oborila rekord Liljane Matović iz AK Dionis od 3.070 bodova.

“Srećna sam i ponosna na veliki rezultat. Međutim, spremam se već za prvenstvo Srbije u višebojima, koje će se održati 4. februara u Beogradu. Cilj je da ostanem zdrava i da se spremim za nekoliko nacionalnih prvenstava, kao i za Kup Evrope te Balkansko prvenstvo, koje će se održati sredinom ove godine”, ističe za DN fenomenalna Pešić.

Takođe, na otvorenom prvenstvu Vojvodine još jedna Cetinjanka Marija Vuković osvojila je prvo mjesto u skoku uvis sa 186 cm, čime je popravila sopstveni crnogorski rekord za jedan centimetar. A, Matović je u troskoku osvojila prvo mjesto i postavila novi rekord Crne Gore sa rezultatom 11,89 m.

Dosadašnji rekord je takođe bio njeno vlasništvo i iznosio je 11,69 m, koji je postavila 13. februara 2016.godine u Novom Sadu. Baranka je osvojila prva mjesta i u skoku udalj (5,57 m) i 60 m prepone (9,70 sekundi) u kategoriji seniorki.