AUSTRALIAN OPEN: Nadal ide na Raonića - Volim Podgoricu

AUSTRALIAN OPEN: Nadal ide na Raonića

Posljednji par četvrtfinala 105. Australian opena činiće Rafael Nadal i Miloš Raonić.

Bik sa Majorke je nastavio potjeru ka 15. grend slem tituli pobjedom nad Gaelom Monfisom – 6:3,6:3, 4:6, 6:4.

Španac se izvukao iz nezgodne situacije u 4. setu, jer je Francuz poveo 4:2, ali je Rafa osvojio četiri gema u nizu i deveti put u karijeri stigao do četvrtfinala turnira koji je osvojio 2009. godine.

Kanadski teniser je pet put u karijeri savladao Roberta Bautista-Aguta (7:6, 3:6, 6:4, 6:1) i stigao na korak od prošlogodišnjeg uspjeha u Melburnu, gdje je zaustavljen u polufinalnom duelu sa Endijem Marejem.

Meč je riješen u završnici 3. seta – nakon što Španac nije iskoristio tri brejk lopte pri rezultatu 4:4, Raonić jeste prvu, koja je ujedno bila i set-lopta.

To mu je dalo krila, pa je u posljednjem dijelu igre poveo sa nedostižnih 5:0…