Budućnost izgubuila od Zvezde - Volim Podgoricu

Budućnost izgubuila od Zvezde

Crvena zvezda je na pola put do finala plej ofa ABA lige.

U prvom meču polufinalne serije, najbolji tim regularnog toka sezone je u Beogradu savladao Budućnost 82:67.

Kraj meča.

82:67 – četvrta trojka Gudurića.

79:67 – Savović.

79:65 – Bjelica, sve je gotovo, dva minuta prije kraja meča.

77:65 – Vranješ u kontri.

77:63 – Rejnolds iz penala.

Tri minuta prije kraja.

77:62 – Gudurić iz “tip-ina”.

75:62 – treće večerašnje zakucavanje Klasena.

75:60 – Ilić polovičan iz slobodnih bacanja.

75:59 – Gudurić.

73:59 – Simonović zakucava u kontri, Zuros odgovara tajm autom na pet minuta prije kraja.

71:59 – Bjelica iz penala.

70:59 – Ilić zakucava.

70:57 – Lazić poentira poslije ukradene lopte.

68:57 – Savović pogađa iza linije 6,75 m.

Budućnost iskoristila bonus na 6:46 do kraja meča.

68:54 – Bjelica.

66:54 – Gordić.

66:52 – Dangubić iz penala.

65:52 – Vranješ nova trojka. Za četiri minuta postigao je više trojki nego ostatak tima Budućnosti.

65:49 – Simonović ubacuje svoju treću trojku.

Dvije promašene trojke Budućnosti u uvodnom minutu posljednjeg perioda.

Završena je treća četvrtina.

Gordić promašuje zicer, polaganje u posljednjoj sekundi trećeg perioda.

62:49 – Volters sa linije penala prekida niz “plavih”.

60:49 – Subotić za tri, tri vezane trojke Budućnosti, koja se serijom 9:0 vraća u život.

Posljednji minut treće četvrtine.

Tajm aut za Radonjića.

60:46 – nova trojka Vranješa, koji je ušao na teren tek u 28. minutu.

60:43 – Vranješ pogađa za tri, konačno trojka “plavih”!

Tajm aut Zurosa.

60:40 – Volters za tri na 2:20 do kraja treće četvrtine, Budućnost u izgubljenoj situaciji.

Nastavljena loša serija Budućnosti u šutu za tri poena. “Plavi” su pogodili jedan od 17.

57:40 – Volters.

55:40 – Klasen iz slobodnih bacanja.

55:38 – Bjelica iz prvog kontakta sa loptom ubacuje trojku, četvrta za Zvezdu u pet minuta trećeg perioda.

52:38 – Klasen jednom precizan iz penala.

52:37 – Sead na asistenciju Suada Šehovića.

52:35 – Sead Šehović prekida seriju Zvezde/Gudurića.

52:33 – Gudurić ponovo precizan za tri poena, Zvezda bježi nemoćnoj Budućnosti, koja nema pravi odgovor.

Nova izgubljena lopta Budućnosti.

49:33 – nova trojka Gudurića.

46:33 – Klasen dobar u reketu.

46:31 – Gudurić pogađa za tri, Zvezda na maksimalnih +15.

Napadom Zvezde počinje treća četvrtine. Dangubić promašuje za tri. Savović neprecizan na drugoj strani.

Tokom prvih 20 minuta, košarkaši Budućnosti su izgubili 10 lopti i pogodili samo jednu trojku iz 12 pokušaja.

S obzirom na to, manjak od 12 poena i ne djeluje toliko strašno.

Za osjetnu prednost, Zvezda duguje dominaciji Kuzmića u reketu (14 poena, 5/5 u šutu za dva) i preciznosti Simonovića (13 poena, 4/5 šut iz igre, dvije trojke). I timskoj igri – “crveno-bijeli” su upisali 17 asistencija, 11 više od Podgoričana.

U dvorani “Aleksandar Nikolić”, “plavi” su se držali do 18. minuta (29:34), da bi domaćin do poluvremena napravio seriju 9:2.

Poluvrijeme.

43:31 – Kuzmić vješt u reketu Budućnosti.

Minut odmora za klupu Zvezde, koja će imati posljednji napad prije poluvremena. Sedamnaest sekundi do kraja druge četvrtine.

41:31 – uspio je tajm aut, Vilijams pogađa.

Serija 7:0 Zvezde primorala je Zurosa na drugi minut odmora. Grčki stručnjak bijesan na svoje igrače.

41:29 – Kuzmić nakon dodavanja Dženkinsa.

39:29 – prvi put Zvezda ima dvocifrenu prednost nakon poena Kuzmića.

Budućnost nemilice troši lopte i promašuje za tri – 1/11-

37:29 – Dženkins.

35:29 – Kuzmić polovičan iz penala.

Prvi tajm aut za Dejana Radonjića, nakon četiri vezana poena Budućnosti.

34:29 – zakucavanje Subotića u kontri.

34:27 – sjajno zakucavanje Klasena.

34:25 – Simonović je ušao u seriju, njegova nova trojka.

31:25 – Popović sa linije slobodnih bacanja.

Treća lična greška Lazića. Dva penala za Popovića.

31:23 – zakucavanje Kuzmića nakon asistencije Dženkinsa.

Budućnost je izašla iz bonusa na 4:12 do poluvremena.

29:23 – pet poena, četiri skoka Suada Šehovića.

Domaći iskoristili bonus, dva slobodna bacanja za Suada Šehovića.

29:21 – Kuzmić, najveća prednost Zvezde.

Novi izgubljeni posjed Budućnosti. Markus Vilijams je već “prodao” pet lopti.

27:21 – pet vezanih poena Simonovića.

Nakon tajm auta Budućnost gubi loptu, osmu u 14 minuta.

Prvi tajm aut na meču zatražio je Ilijas Zuros, trener Budućnosti. “Plavi” bolji od rivala u skoku (15 – 8) i šutu za dva poena (50 – 43%). Zvezda vodi zahvaljujući preciznosti u šutu za tri poena (10/4, u odnosu na 1/7 Budućnosti).

25:21 – Simonović krade loptu i polaže u kontri.

23:21 – Savović poslije skoka u napadu.

23:19 – Simonović iz slobodnih bacanja polovičan.

Požrtvovanost Lazića tokom prve četvrtine koja ga je umalo koštala povrede.

Tehnička greška za Simonovića. Savović promašuje slobodno bacanje, a Budućnost ne koristi sljedeći napad.

22:19 – Kuzmić pogađa jedan penal.

21:19 – Nikolić, ukupno četiri poena.

Prvi napad u drugom periodu ima Budućnost.

Kraj prve četvrtine.

21:17 – u posljednjim sekundama uzvraća Rejnolds iz teške pozicije.

21:15 – Simonović sa skoro osam metara, četvrta trojka Zvezde u prvoj četvrtini.

18:15 – Klasen je pogodio jedno slobodno bacanje.

Pola minuta do kraja uvodne četvrtine.

18:14 – Dženkins pogađa trojku iz kontre, najveća prednost Zvezde.

15:14 – Simonović iz penala.

13:14 – Gordić, lijep ulaz i poentiranje pored Tompsona.

Serija grešaka na obje strane, dva neiskorišćena napada Budućnosti i izgubljena lopta “crveno-bijelih”.

13:12 – Tompson, prvi poeni centra Zvezde.

I Budućnost je izašla iz bonusa, na 3:23 do kraja prve četvrtine.

11:12 – Klasen na asistenciju Gordića, drugo vođstvo “plavih”.

11:10 – Dangubić polovičan sa linije penala.

10:10 – Šehović pogađa sva tri slobodna bacanja, novo izjednačenje.

Gudurić faulirao Suada Šehovića pri šutu za tri poena.

Crvena zvezda ispunila bonus nakon 4:35.

10:7 – nova trojka Zvezde, precizan Dženkins.

7:7 – Vilijams iz polaganja, njegovi prvi poeni.

7:5 – Dangubić pogađa trojku iz ugla.

Dvije uzastopne izgubljene lopte Vilijamsa.

4:5 – prvo vođstvo Budućnosti, Popović je ubacio trojku preko ruke Dženkinsa.

4:2 – Gudurić.

2:2 – Nikolić nakon ofanzivnog skoka.

2:0 – Kuzmić dva puta precizan sa linije penala.

Počeo je meč. Prvi napad za Zvezdu. Prekršaj Vilijamsa na Kuzmiću, dva slobodna bacanja za centra Beograđana.

Poziv Dejana Radonjića na “mobilizaciju” Zvezdinih navijača je urodio plodom: na tribinama dvorane “Aleksandar Nikolić” je oko 6.000 gledalaca.

Startne petorke – Crvena zvezda: Dženkins, Gudurić, Dangubić, Mitrović, Kuzmić; Budućnost: Vilijams, Popović, Suad Šehović, Savović, Nikolić.

Košarkaši Crvene zvezde i Budućnosti u dvorani “Aleksandar Nikolić” u Beogradu od 19 sati otvaraju polufinalnu seriju ABA lige.

Regularni dio sezone, “crveno-bijeli” su završili na prvom mjestu sa rekordnih 25 pobjeda.

Među njima su i dvije nad četvrtoplasiranim “plavima” – u Podgorici je 11. decembra bilo 77:54, a na parketu nekadašnjeg “Pionira” prije šest dana 82:66 za tim Dejana Radonjića.

Crnogorski stručnjak na klupi branioca titule ima kadrovske probleme – zbog povrede leđa, plejmejker Stefan Jović nije u sastavu.