Vestbruk može sve – noć rekorda u pobjedi nad Orlandom - Volim Podgoricu

Vestbruk može sve – noć rekorda u pobjedi nad Orlandom

Orlando je u duelu sa Oklahomom imao i 21 poen prednosti, držao meč pod kontrolom, ali Rasel Vestbruk može sve.

Briljantni plejmejker u posljednjih sedam i po minuta regularnog dijela utakmice postigao je 19 poena, svom timu donio produžetak, a zatim i pobjedu 114:106.

Vestbruk je, naravno, stigao do tripl-dabla, 38. ove sezone, ali je ovaj bio istorijski – postigao je 57 poena, što je najbolji učinak svih vremena u jednom tripl-dabl skoru.

Statistiku je zaokružio sa 13 skokova i 10 asistencija.

U Orlandu najefikasniji Evan Furnije sa 24, Terens Ros je postigao 23, a Nikola Vučević 11, uz 16 skokova.

Vučević je mogao da donese pobjedu svom timu, ali je promašio drugo bacanje kod rezultata 102:99 12 sekundi prije kraja.

Vestbruk je u narednom napadu pogodio trojku za produžetak…

U derbiju Zapada, Golden stejt je savladao San Antonio 110:98, iako je nakon prve četvrtine gubio 33:17.

Ovom pobjedom „ratnici“ su praktično osigurali prvo mjesto pred plej-of, jer imaju tri trijumfa više od San Antonija, osam mečeva prije kraja.

Stef Kari je vodio svoj tim sa 29 poena i 11 asistencija, Klej Tompson ubacio 23.

Kavaj Lenard je bio najefikasniji u poraženom timu sa 19.