Čikago na 2-0 protiv najboljeg tima istoka - Volim Podgoricu

Čikago na 2-0 protiv najboljeg tima istoka

Košarkaši Čikaga u posljednjoj utakmici regularnog dijela NBA lige izborili su plasman u plej-of, a sada su na korak od polufinala Istočne konferencije.

“Bulsi” su slavili i na drugom gostovanju u Bostonu – ubjedljivo 111:97 i vode 2:0 u seriji.

Duel je sjajno otvorio Nikola Mirotić sa 10 poena u prvoj četvrtini, a njegov tim dobio samopouzdanje i potpuno kontrolisao utakmicu.

Tamo gdje je počeo Mirotić, nastavili su Džimi Batler i Dvejn Vejd, koji su postigli po 22 poena, odličan je bio i Radžon Rondo (11 poena, devet skokova i 14 asistencija), sjajne role imali su Robin Lopes (18) i Pol Cipser (16).

Ajzea Tomas je bio najefikasniji u Bostonu (20 poena), ali jedan od najboljih igrača lige je, očito, pod velikim pritiskom, nakon porodične tragedije i smrti sestre u saobraćajnoj nesreći.

LA Klipersi su u drugom meču bili bolji od Jute (99:91) i izjednačili na 1:1, prije gostovanja u Solt lejk sitiju.

Blejk Grifin je bio najefikasniji u sa 24 poena, a pratili su ga Kris Pol (21 poen, 10 asistencija) i Deandre Džordan (18 poena, 15 skokova).

Gordon Hejvord je sa 20 poena, ali uz slab šut iz igre (5-15) bio najbolji u poraženom timu.

I Toronto je poravnao u seriji na 1:1, nakon pobjede nad Milvokijem pred svojim navijačima 99:91.

Bilo je dosta uzbuđenja u Kanadi, jer je dva minuta prije kraja rezultat bio poravnat 100:100…

Tandem Demar Derozan – Kajl Lauri vodio je “reptorse” do trijumfa – Derozan je imao 23 poena, Lauri 22.

Janis Atetokumpo je ponovio bio lider Milvokija sa impresivnim učinkom od 24 poena, 15 skokova i sedam asistencija.