Slađana Perunović pobijedila na polumaratonu u Beogradu - Volim Podgoricu

Slađana Perunović pobijedila na polumaratonu u Beogradu

Slađana Perunović ostvarila je lijep uspjeh pobijedivši danas, drugu godinu zaredom, na polumaratonskoj trci u okviru Beogradskog maratona.

Naša atletičarka slavila je u vremenu jedan sat, 21 minut i 40 sekundi.

“Drago mi je što sam odbranila titulu. Trenutno jurim normu za Svjetsko prvenstvo, a očekuje me i Balkansko, na kome se nadam jednom od prva tri mjesta. Staza je idealna, vrijeme je idealno, jedino mi je žao što nisam imala jaču konkurenciju, tada bih sigurno bolje otrčala”, rekla je ona

Druga je bila Poljakinja Natalija Grac sa 1.28:28,  a treća Aleksandra Marinkov iz Srbije sa 1.30:00.

Pobjednik 30. Beogradskog maratona je Kenijac Stiven Kipngetič Katam, dok je u ženskoj konkurenciji slavila Olivera Jevtić iz Srbije.

Katam je je trku završio za dva sata, 21 minut i 11 sekundi. Srpski atletičar Darko Živanović bio je drugi, a Kenijac Kipruto Majo treći.

Olivera Jevtić je trku završila za dva sata i 38 minuta.