Jovoviću dupla kruna u Jordanu - Volim Podgoricu

Jovoviću dupla kruna u Jordanu

Nebojša Jovović definitivno je kralj Jordana. Crnogorski fudbalski stručnjak, samo dvadesetak dana nakon što je osvojio titulu sa Al Fajselijem, sinoć je uspio da sa timom iz glavnog grada, Amana, osvoji i Kup, čime je sezonu završio duplom krunom, zbog čega je apsolutni heroj ove arapske države na Bliskom istoku!

Al Fajseli je u finalu Kupa protiv Al Džazire do trofeja došao nakon boljeg izvođenja jedanesteraca (4:2).

Početak nije djelovao baš najbolje za ekipu 43-godišnjeg Podgoričanina. Al Džazira je imala vođstvo od 15.minuta golom Al Mbajdina, ali i igrača manje od 23.minuta, jer je isključen Mardikian.

Ipak, Al Fajseli je uspio da stigne do izjednačenja u 80. minutu, zahvaljujući Rahmanu,a odmah zatim crveni karton dobio je Zavahreh.

Nakon dva produžetka pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a prvi penal promašila je ekipa našeg stručnjaka, pa je Al Džazira imala vođstvo (2:1). Ipak, igrači Al Džazire bili su neuspješni u trećoj i četvrtoj seriji, pa je sa 4:2 Al Fajseli stigao do trofeja Kupa i duple krune.