Budućnost treći put šampion Crne Gore - Volim Podgoricu

Budućnost treći put šampion Crne Gore

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Jedinstvo 4:1 u posljednjem kolu domaćeg prvenstva i osvojili treću titulu prvaka Crne Gore.

“Plavi” su i pored očajnih partija u drugom dijelu sezone i čak devet poraza, uspjeli da dođu do trofeja u meču u kojem nisu imali podršku sa tribina, zbog kazne disciplinskih organa Fudbalskog saveza Crne Gore.

Sve je u meču šampiona i najslabije ekipe u ligi bilo riješeno u prvom dijelu. Đalović, Hočko i Vujović tresli su mrežu Jedinstva. U nastavku je poentirao i Nikač, da bi Idrizović ublažio poraz Bjelopoljaca.

Mladost je uz četiri gola Zorana Petrovića, koji je najbolji strijelac prvenstva savladala Lovćen sa 7:2, dok je Zeta pogotkom Đuljđuraja pobijedila Bokelj 1:0, a ta dva tima će igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Grbalj je pogotkom Dragana Grivića pobijedio Petrovac 1:0 i obezbijedio opstanak bez baraža, a Sutjeska je u nastavku slomila otpor Rudara 2:0, pa će Pljevljaci uz Petrovac u dodatne kvalifikacije za mjesto u eliti dogodine.

Crnu Goru će ovog ljeta u kvalifikacijama za Ligu šampiona predstavljati Budućnost, Mladost i Zeta igraće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a ostala je još jedna viza za to takmičenje koju će obezbijediti pobjednik finalnog meča Kupa između Sutjeske i Grblja.

Jedinstvo, Lovćen i Bokelj sele se u Drugu ligu.
Telekom Prva liga, 33. kolo

Budućnost – Jedinstvo 4:1
Đalović 22, Hočko 25, Vujović 37, Nikač 65.- Idrizović 77.
Mladost – Lovćen 7:2
Raičević 1, Knežević 19, Petrović 45, 46, 52, 62. – Đurović 6, Gemistos 43.
Grivić 89.

Tabela: Budućnost 57, Zeta 57, Mladost 57, Sutjeska 55, Dečić 50, Iskra 49, Grbalj 46, Rudar 42, Petrovac 39, Bokelj 36, Lovćen 34, Jedinstvo 14.

Tok mečeva:

90′-GOOOOLLL! Boris Kopitović, 7:2 za Mladost!

89′-GOOLLLL!! 2:0 za Sutjesku, strijelac je Vučić.

89′-GOOOOLL! Grivić daje gol za Grbalj, 1:0 protiv Petrovca, opstanak bez baraža za tim iz Radanovića.

88′- Ne koristi Vujović penal, ostaje 4:1 za Budućnost.

77′-GOOOOLL! Bošković iz penala, vodi Sutjeska protiv Rudara.

77′-GOOOOLL! Počasni pogodak Jedinstva pod Goricom, na 4:1 smanjio je Idrizović.

65′-GOOOLLL!!! Darko Nikač na centaršut Camaja pogađa za 4:0, Budućnost efikasna protiv najslabijeg tima u ligi.

62′-GOOOOLLL! Četvrti gol u nizu Petrovića, 6:2 vode “romantičari”.

52′-GOOOOLL! Het trik Zorana Petrovića, 5:2 za Mladost.

46′-GOOOOLL! Goleada u predgrađu Podgorice se nastavlja, 4:2 za Mladost, drugi pogodak Zorana Petrovića danas.

46′- Nastavljene su utakmice posljednjeg kola domaćeg prvenstva.

Poluvrijeme. Budućnost je praktično obezbijedila titulu, vodi 3:0 protiv Jedinstva, prednost i za konkurente u borbi za titulu Zetu 1:0 u susretu sa Bokeljom, kao i Mladost u odmjeravanju snaga sa Lovćenom 3:2.

45′-GOOOOLL! Peti pogodak u duelu Mladosti i Lovćena, Zoran Petrović je treći put doveo “romantičare” u vođstvo, sada je 3:2.

43′-GOOOOLL! Novo izjednačenje na Starom aerodromu, Grk Gemistos trese mrežu Mladosti za 2:2.

37′-GOOOLLL! Budućnost ima nedostižnih 3:0, Goran Vujović je sam sve uradio i poentirao.

36′-GOOOLLL!!! Ljuljđuraj trese mrežu Bokelja, 1:0 za Zetu.

25′-GOOOLL! Deni Hočko, precizan udarac sa 20 metara, 2:0 za Budućnost, koja je praktično obezbijedila titulu.

22′-GOOOOLLL! 1:0 pod Goricom, Radomir Đalović je izašao sam ispred golmana rivala i poentirao. “Plavi” imaju rezultat za titulu.

19′-GOOOOOOLL! Centaršut Raičevića i gol Kneževića glavom, Mladost opet vodi, sada je 2:1.

18′- Budućnost pred praznim tribinama napada protiv Jedinstva, ali sastav iz Bijelog Polja i dalje odolijeva.

6′-GOOOLLL! Izjednačenje na Starom aerodromu. Strijelac za Lovćen bio je Marko Đurović na dodavanje Gemistosa.

1′-GOOOOLLL!!! Prva akcija Mladosti i pogodak kapitena Mirka Raičevića poslije 48 sekundi. Šampion je poveo protiv Lovćena.

1′-Počele su utakmice posljednjeg kola.

Budućnost je pred titulom jer joj protiv desetkovanog i otpisanog Jedinstva treba pobjeda pod Goricom kako bi stigla do trećeg pehara prvaka države.