Kristini Rakočević bronza na Evropskom prvenstvu - Volim Podgoricu

Kristini Rakočević bronza na Evropskom prvenstvu

Kolekciju medalja sa velikih takmičenja u bacanju diska, Kristina Rakočević je upotpunila jedinom koja joj je nedostajala – bronzom.

Najveća nada crnogorskog sporta je osvojila 3. mjesto na Evropskom prvenstvu u atletici za takmičare do 20 godina.

Djevojka iz Tomaševa je do odličja stigla hicem od 53,56 metara iz pete serije, mada bi treća bila i sa rezultatom iz druge serije, koji je bio kraći 40 centimetara.

Rakočevićeva, 19-godišnja članica AK Tara, prošle godine je bila svjetska šampionka u istoj kategoriji u Bidgošću, a 2015. je osvojila srebro na planetarnom juniorskom šampionatu u Kaliju.

Kao i u Kaliju 2015. godine, zlato je pripalo Kristininoj najvećoj rivalki, Aleksandri Emilijanov. Moldavka koja 19. septembra slavi tek 18. rođendan je bila superiorna danas u italijanskom Grosetu, jer je imala pet najboljih hitaca!

Zlato joj je pripalo sa rezultatom 56,38, a druga je sa ličnim rekordom bila Poljakinja Karolina Urban (53,88).