Zvezda blizu plej-ofa, minimalac Milana, podvig Osijeka - Volim Podgoricu

Zvezda blizu plej-ofa, minimalac Milana, podvig Osijeka

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu ekipu Sparte iz Praga sa 2:0, Milan je savladao rumunsku Krajovu u gostima 1:0, dok je Osijek priredi veliko iznenađenje savladavši PSV u Ajndhovenu 1:0, u mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Golove za crveno-bijele postigli su Ričmond Boaći u 13. minutu i Gelor Kanga u 65. minutu.

Trenutak odluke u Rumuniji dogodio se u 44. minutu. Novajlija iz Volfsburga Rikardo Rodriges sjajno je izveo slobodan udarac i tako omogućio Milanu da pobjedom proslavi povratak na evro-scenu.

Osijek je šokirao PSV, a čovjek odluke bio je Barišić, koji je realizovao penal u 57. minutu.

Šturm je izgubio od Fenerbahčea na svom terenu 2:1.

Austrijanci su poveli preko Hirlandera, da bi preokret režiali Marešić (autogol) i Nojštater. Hajduk iz Splita je odolio na gostovanju Brodbiju 0:0, dok je litvanska Suduva očitala lekciju švajcarskom Sionu 3:0.

Elsad Zverotić je igrao 90 minuta za švajcarsku ekipu.

Braga je remizirala na gostovanju švedskom AIK-u 1:1, a kod gostiju naš Nikola Vukčević nije bio u sastavu.

Zenit je rutinski savladao izraelsku Jehudu u gostima 2:0 (pogodili Krišito i Kokorin), a slavio je i drugi ruski predstavnik Krasnodar, koji je porazio danski Lingbi 2:1.