“Ajkulice” pobijedile Španiju, Crna Gora peta na svijetu! - Volim Podgoricu

“Ajkulice” pobijedile Španiju, Crna Gora peta na svijetu!

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore nastup na Svjetskom prvenstvu u Beogradu okončala je na petom mjestu – izabranici Veljka Uskokovića su danas, u meču za 5. mjesto, savladali Španiju 13:9 (2:2, 4:0, 3:5, 4:2).

Crna Gora se, tako, revanširala Špancima za poraz u grupnoj fazi (17:12).

Španija je povela 1:0, ali je to bilo jedino vođstvo “furije” na ovom meču. Naša selekcija je, praktično, meč prelomila u drugoj i na početku treće četvrtine, kada je serijom 6:0 stigla do prednosti od 8:2.

Španci su, istina, uspjeli u nekoliko navrata da priđu na gol zaostatka, posljednji put na 9:10, šest minuta prije kraja, ali su Vladan Spaić, Filip Gardašević i Aleksa Ukropina sa po jednim golom otklonili sve dileme oko pobjednika…

Trijumf nad Španijom je za “ajkulice” bio peti na ovom prvenstvu, nakon pobjeda u grupi protiv Holandije i Japana, Australije u osmini finala, te Sjedinjenih Američkih Država u borbi za plasman od 5. do 8. mjesta.

Naši vaterpolisti su na SP upisali i tri poraza, u grupi od Hrvatske i Španije, te od Mađarske u četvrtfinalu.

Crna Gora – Španija 13:9 (2:2, 4:0, 3:5, 4:2)

Beograd – Bazen “Milan Gale Muškatirović”. Gledalaca: 150. Sudije: Volc (SAD) i Balanesku (Rumunija). Igrač više: Crna Gora 10 (5), Španija 11 (5), Peterci: Španija 1 (1)

Crna Gora: Tešanović (10 odbrana), Matković, Franeta 2, Saveljić, Mitrović 2, Vujašević, Ukropina 2, Gardašević 4, Radović, Moskov 1, Spaić 1, Grgurević 1, Mandić.

Španija: Toras (pet odbrana), Gomes, Granados 3, Paul, Karasko, Kalatrava 1, Valverde, Rodriges 1, Tahulj 1, Bustos 2, Garsija, De la Fuente 1, Saes (pet odbrana).

Izvor: Reprezentacija.me