Početna » SPORT » Fudbal » LIGA ŠAMPIONA: Real i Mančester ubjedljivi

LIGA ŠAMPIONA: Real i Mančester ubjedljivi

Real i Mančester siti ostvarili su ubjedljive pobjede na startu Lige šampiona.

Dva gola Ronalda i jedan Serhija Ramosa donijeli su aktuelnom prvaku lagodnih 3:0 protiv Apoela, dok je Siti protutnjao Roterdamom – 4:0, uz dva gola štopera Stounsa.

U derbiju na Enfildu, Liverpul i Sevilja igrali su 2:2. Domaćin je kod vođstva 2:1 promašio penal (Firmino je pogodio stativu).

Totenhem je nadvisio Borusiju 3:1 (dva gola Kejna), a bod je osvojio Maribor na svom terenu protiv Spartaka 1:1.

Monako je igrao 1:1 u Lajpcigu. Stevan Jovetić je meč odgledao sa klupe.

Tok mečeva

86. minut – Bešiktaš osigurava trijumf u Portu – 3:1, Rajan Babel.

85. minut – Maribor dolazi do izjednačenja protiv Spartaka. Mešanović je doveo slovenačkog šampiona blizu prvog boda.

72. minut – Sevilja je izjednačila na 2:2 protiv Liverpula. Korea je pogodio za goste.

71. minut – smanjio je Napoli protiv Šahtjora na 2:1. Milik iz penala.

63. minut – drugi gol štopera Stounsa. Fejnord – Siti 0:4.

61. minut – 3:0 za Real. Serhio Ramos.

60. minut – 3:1 za Totenhem, drugi gol Harija Kejna.

59. minut – vodi Spartak u Mariboru. Strijelac Samedov.

58. minut – Šahtjor vodi 2:0 protiv Napolija. Fereira je pogodio.

50. minut – Ronaldo je pogodio iz penala za 2:0 protiv Apoela.

Nakon prvih 45 minuta, Mančester siti je osigurao pobjedu u Roterdamu, gdje vodi 3:0.

Real ima minimalnih 1:0 protiv Apoela. Ronaldo je postigao 55. gol u LŠ na utakmicama na domaćem terenu.

Liverpul je preokrenuo vođstvo Sevilje, uz promašeni penal Firmina.

Jovetić je na klupi Monaka, koji igra 1:1 sa Lajpcigom.

37. minut – preokret na Enfildu. Liverpul – Sevilja 2:1. Mohamed Salah, uz mnogo sreće. Lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača Sevilje i potpuno prevarila Rika.

35. minut – kratko je trajala radost Lajpciga, manje od dva minuta. Gol za Monako postigao je Juri Tilemans.

33. minut – Lajpcig je poveo protiv Monaka u prvom meču u Ligi šampiona. Emil Forsberg je strijelac istorijskog gola.

28. minut – novo vođstvo Bešiktaša u Portu – Tosun za 1:2.

25. minut – Mančester siti se poigrava sa Fejnordom – već je 3:0. Upisao se i Gabrijel Žezus.

21. minut – i na Dragaou je 1:1. Porto je poravnao u duelu sa Bešiktašom. Autogol Tošića.

21. minut – Liverpul je izjednačio protiv Sevilje, golom Roberta Firmina.

15. minut – I Šahtjor vodi – 1:0 protiv Napolija. Tajson.

15. minut – goleada na Vembliju. Totenhem vodi 2:1. Hari Kejn.

13. minut – Bešiktaš je poveo protiv Porta, golom Brazilca Taliske.

12. minut – prvi meč ove sezone i prvi gol Kristijana Ronalda. Portugalac je pogodio za 1:0 protiv Apoela.

11. minut – Jarmolenko je poravnao na Vembliju. Borusija – Totenhem 1:1.

10. minut – Siti je već na 2:0. Aguero je duplirao prednost nad Fejnordom.

5. minut – vatrometan start. Stiže gol i na Enfildu i to u mreži Liverpula. Sevilja vodi, strijelac Ben Jeder. Užasna reakcija odbrane tima Jirgena Klopa.

4. minut – gol i na Vembliju. Totenhem – Borusija 1:0. Koreanac Son je pogodio.

3. minut – prvi gol večeras.  Mančester siti vodi protiv Fejnorda, golom štopera Stounsa.

Stevan Jovetić na klupi Monaka će početi meč sa Lajpcigom u prvom kolu grupe G Lige šampiona.

Leonardo Žardim je ukazao šansu Djakabiju, Sidibeu i Tilemansu iza napadača Falkaa.

Na klupi je i najskuplje pojačanje “kneževa” ovog ljeta – Keita Balde.

Naš mladi golman Arijanet Murić, ipak, nije u sastavu Mančester sitija za meč sa Fejnordom, iako je doputovao sa prvim timom u Roterdam.

Na golu je Ederson, koji je u subotu doživio neugodnu povredu na meču sa Liverpulom u Premijer ligi.

Grupa E

Liverpul – Sevilja 2:2

Firmino 21, Salah 37. – Ben Jeder 5, Korea 72.

Firmino je promašio penal za Liverpul u 42. minutu

Maribor – Spartak Moskva 1:1

Mešanović 85. – Samedov 59.

Grupa F

Fejnord – Mančester siti 0:4

Stouns 3, 63, Aguero 10, Gabrijel Žezus 25.

Šahtjor – Napoli 2:1

Tajson 15, Fereira 58. – Milik 71. (penal)

Grupa G

Lajpcig – Monako 1:1

Forsberg 33. – Tilemans 35.

Porto – Bešiktaš 1:3

Tošić 21. (autogol) – Taliska 13, Tosun 28, Babel 86.

Evo gdje će se igrati finale Lige Šampiona 2019

Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je danas da će se finale Lige šampiona 2019. godine ...

Počinje nova sezona Lige šampiona

Nova sezona Lige šampiona počeće u utorak, a prvi dan takmičenja obilježiće duel Grupe D ...