LIGA ŠAMPIONA: Real precrtao Dortmund, Monako bez Jovete doživio debakl - Volim Podgoricu

LIGA ŠAMPIONA: Real precrtao Dortmund, Monako bez Jovete doživio debakl

Nakon tri remija i tri poraza, Real je prvi put osvojio Dortmund. Šampion je savladao Borusiju 3:1, a dva gola postigao je Kristijano Ronaldo.

Monako je doživio katastrofu u duelu sa Portom na domaćem terenu – 0:3, a Stevan Jovetić odgledao nemoć svog tima sa klupe.

Hari Kejn upisao je het-trik za Totenhem na gostovanju APOELU, a tri gola upisao je i napadač Sevilje Višam Ben Jeder.

Tok mečeva

90+3. minut – Fejnord je ublažio poraz u Napulju, golom Amrabata.

90. minut – Mančester siti ovjerava pobjedu nad Šahtjorom – Sterling za 2:0.

89. minut – katastrofa Monaka – Porto vodi 3:0, Meksikanac Lajun.

83. minut – drugi het-trik večeras – nakon Kejna, upisao ga je napadač Sevilje Višam Ben Jeder. Sevilja – Maribor 3:0.

79. minut – Ronaldov pečat u Dortmundu – drugi gol Portugalca za 3:1.

Treću izmjenu napravio je trener Monaka Leonardo Žardim. Ušao je Keita Balde, Jovetić će sa klupe odgledati utakmicu.

Nevjerovatan podatak za Harija Kejna – golgeter Totenhema postigao je tri gola na sedam mečeva u 2017. godini.

70. minut – Napoli ovjerava pobjedu nad Fejnordom – Kaljehon. Samo dva minuta ranije Reina je odbranio penal Tornstri.

69. minut – nemoćni Monako gubi od Porta 2:0. Ponovo Abubakar nakon sjajne kontre.

68. minut – još jednom Kejn – het-trik engleskog golgetera. APOEL – Totenhem 0:3.

62. minut – Hari Kejn igra na nevjerovatnom nivou – drugi gol na Kipru, 13. na posljednjih šest utakmica u gostima.

Monako nemoćan protiv Porta, ni blizu izjednačenja. Kariljo je ušao na poluvremenu, Jovetić je još na klupi.

54. minut – odmah je uzvratila Borusija. Pjer Emerik Obamejang.

To je 13. gol Gabonca ove sezone.

50. minut – Kristijano Ronaldo pogađa za 2:0, Real na korak od prve pobjede u Dortmundu.

49. minut – Napoli vodi 2:0 protiv Fejnorda. Raspoloženi Dris Mertens.

48. minut – Mančester siti imao je dosta problema protiv Šahtjora, a poveo je iz prvog opasnog napada u nastavku, golom Kevina de Brujnea.

Nakon 45 minuta, Real je za korak bliži prvoj pobjedi u Dortmundu. Vodi golom Bejla.

Monako gubi od Porta, Jovetić čeka šansu sa klupe.

Dva gola prednosti imaju Sevilja i Bešiktaš, pogodaka nema samo u Mančesteru.

43. minut – drugi gol za Bešiktaš protiv Lajpciga – Brazilac Taliska za 2:0.

39. minut – Hari Kejn je pogodio na Kipru, APOEL – Totenhem 0:1.

To je njegov 12. gol na posljednjih šest mečeva u gostima.

38. minut – Sevilja ide na 2:0, ponovo Ben Jeder.

31. minut – Filipe Kutinjo je mnogo važan igrač za Liverpul – Brazilac je izjednačio u Moskvi.

31. minut – gol Porta u Monte Karlu. Abubakar je iz trećeg pokušaja savladao Benalja.

27. minut – povela je i Sevilja protiv Maribora. Višam ben Jeder je strijelac za 1:0.

Sjajna solo akcija i asistencija Hoakina Koree.

23. minut – Spartak u Moskvi vodi protiv Liverpula – Fernando.

18. minut – Real vodi na stadionu na kome nikada nije pobijedio – 1:0 za šampiona Evrope protiv Borusije. Garet Bejl je odgovorio na kritike.

Sjajan gol velškog asa – volej u gornji lijevi ugao.

12. minut – Bešiktaš je poveo protiv Lajpciga. Strijelac Rajan Babel. Njegov peti gol ove sezone, a prvi u Istanbulu.

7. minut – poveo je Napoli protiv Fejnorda, golom Lorenca Insinjea.

Počeli su mečevi drugog kola u grupama E, F, G i H.

Stevan Jovetić nije u startnoj postavi Monaka za meč sa Portom – iako je odigrao dobro protiv Lila, postigao vodeći gol, naš reprezentativac je na klupi.

Prednost je dobio oporavljeni Toma Lemar.

Kristijano Ronaldo večeras će odigrati 400. utakmicu u dresu Reala i u derbiju grupe H pokušati da prekine neugodnu tradiciju – “kraljevski klub” na šest prethodnih gostovanja u Dortmundu nije pobijedio, samo je tri puta izvukao remi.

Portugalac je na dosadašnjih 399 mečeva postigao 409 golova u dresu “kraljevskog kluba”.