Početna » SPORT » Fudbal » LIGA ŠAMPIONA: Real precrtao Dortmund, Monako bez Jovete doživio debakl

LIGA ŠAMPIONA: Real precrtao Dortmund, Monako bez Jovete doživio debakl

Nakon tri remija i tri poraza, Real je prvi put osvojio Dortmund. Šampion je savladao Borusiju 3:1, a dva gola postigao je Kristijano Ronaldo.

Monako je doživio katastrofu u duelu sa Portom na domaćem terenu – 0:3, a Stevan Jovetić odgledao nemoć svog tima sa klupe.

Hari Kejn upisao je het-trik za Totenhem na gostovanju APOELU, a tri gola upisao je i napadač Sevilje Višam Ben Jeder.

Tok mečeva

90+3. minut – Fejnord je ublažio poraz u Napulju, golom Amrabata.

90. minut – Mančester siti ovjerava pobjedu nad Šahtjorom – Sterling za 2:0.

89. minut – katastrofa Monaka – Porto vodi 3:0, Meksikanac Lajun.

83. minut – drugi het-trik večeras – nakon Kejna, upisao ga je napadač Sevilje Višam Ben Jeder. Sevilja – Maribor 3:0.

79. minut – Ronaldov pečat u Dortmundu – drugi gol Portugalca za 3:1.

Treću izmjenu napravio je trener Monaka Leonardo Žardim. Ušao je Keita Balde, Jovetić će sa klupe odgledati utakmicu.

Nevjerovatan podatak za Harija Kejna – golgeter Totenhema postigao je tri gola na sedam mečeva u 2017. godini.

70. minut – Napoli ovjerava pobjedu nad Fejnordom – Kaljehon. Samo dva minuta ranije Reina je odbranio penal Tornstri.

69. minut – nemoćni Monako gubi od Porta 2:0. Ponovo Abubakar nakon sjajne kontre.

68. minut – još jednom Kejn – het-trik engleskog golgetera. APOEL – Totenhem 0:3.

62. minut – Hari Kejn igra na nevjerovatnom nivou – drugi gol na Kipru, 13. na posljednjih šest utakmica u gostima.

Monako nemoćan protiv Porta, ni blizu izjednačenja. Kariljo je ušao na poluvremenu, Jovetić je još na klupi.

54. minut – odmah je uzvratila Borusija. Pjer Emerik Obamejang.

To je 13. gol Gabonca ove sezone.

50. minut – Kristijano Ronaldo pogađa za 2:0, Real na korak od prve pobjede u Dortmundu.

49. minut – Napoli vodi 2:0 protiv Fejnorda. Raspoloženi Dris Mertens.

48. minut – Mančester siti imao je dosta problema protiv Šahtjora, a poveo je iz prvog opasnog napada u nastavku, golom Kevina de Brujnea.

Nakon 45 minuta, Real je za korak bliži prvoj pobjedi u Dortmundu. Vodi golom Bejla.

Monako gubi od Porta, Jovetić čeka šansu sa klupe.

Dva gola prednosti imaju Sevilja i Bešiktaš, pogodaka nema samo u Mančesteru.

43. minut – drugi gol za Bešiktaš protiv Lajpciga – Brazilac Taliska za 2:0.

39. minut – Hari Kejn je pogodio na Kipru, APOEL – Totenhem 0:1.

To je njegov 12. gol na posljednjih šest mečeva u gostima.

38. minut – Sevilja ide na 2:0, ponovo Ben Jeder.

31. minut – Filipe Kutinjo je mnogo važan igrač za Liverpul – Brazilac je izjednačio u Moskvi.

31. minut – gol Porta u Monte Karlu. Abubakar je iz trećeg pokušaja savladao Benalja.

27. minut – povela je i Sevilja protiv Maribora. Višam ben Jeder je strijelac za 1:0.

Sjajna solo akcija i asistencija Hoakina Koree.

23. minut – Spartak u Moskvi vodi protiv Liverpula – Fernando.

18. minut – Real vodi na stadionu na kome nikada nije pobijedio – 1:0 za šampiona Evrope protiv Borusije. Garet Bejl je odgovorio na kritike.

Sjajan gol velškog asa – volej u gornji lijevi ugao.

12. minut – Bešiktaš je poveo protiv Lajpciga. Strijelac Rajan Babel. Njegov peti gol ove sezone, a prvi u Istanbulu.

7. minut – poveo je Napoli protiv Fejnorda, golom Lorenca Insinjea.

Počeli su mečevi drugog kola u grupama E, F, G i H.

Stevan Jovetić nije u startnoj postavi Monaka za meč sa Portom – iako je odigrao dobro protiv Lila, postigao vodeći gol, naš reprezentativac je na klupi.

Prednost je dobio oporavljeni Toma Lemar.

Kristijano Ronaldo večeras će odigrati 400. utakmicu u dresu Reala i u derbiju grupe H pokušati da prekine neugodnu tradiciju – “kraljevski klub” na šest prethodnih gostovanja u Dortmundu nije pobijedio, samo je tri puta izvukao remi.

Portugalac je na dosadašnjih 399 mečeva postigao 409 golova u dresu “kraljevskog kluba”.

Grupa E

SPARTAK MOSKVA – LIVERPUL 1:1

Fernando 23. – Kutinjo 31.

SEVILJA – MARIBOR 3:0

Ben Jeder 27, 38, 83. (penal)

Tabela: Sevilja 4, Liverpul 2, Spartak 2, Maribor 1.

Grupa F

MANČESTER SITI – ŠAHTJOR 2:0

De Brujne 48, Sterling 90.

NAPOLI – FEJNORD 3:1

Insinje 7, Mertens 49, Kaljehon 70. – Amrabat 90+3.

Tabela: Mančester siti 6, Šahtjor 3, Napoli 3, Fejnord 0.

Grupa G

MONAKO – PORTO 0:3

Abubakar 31, 69, Lajun 89.

BEŠIKTAŠ – LAJPCIG 2:0

Babel 12, Taliska 43.

Tabela: Bešiktaš 6, Porto 3, Monako 1, Lajpcig 1.

Grupa H

APOEL – TOTENHEM 0:3

Kejn 39, 62, 68.

BORUSIJA DORTMUND – REAL MADRID 1:3

Obamejang 54. – Bejl 18, Ronaldo 50, 79.

Tabela: Real 6, Totenhem 6, APOEL 0, Borusija 0.

(Vijesti)

Check Also

LIGA ŠAMPIONA: PSŽ demolirao Bajern, Čelsi osvojio Madrid

Pari sen Žermen je na prvom velikom ispitu pokazao klasu. “Sveci” su ubjedljivo savladali Bajern ...

Evo gdje će se igrati finale Lige Šampiona 2019

Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je danas da će se finale Lige šampiona 2019. godine ...