ZVEZDA BILA HRABRA: Žiru makazicama utišao Marakanu - Volim Podgoricu

ZVEZDA BILA HRABRA: Žiru makazicama utišao Marakanu

Pobjeda Arsenala minimalnim rezultatom (1:0) pogotkom Žirua u 85. minutu.

90. minut – Ulazimo u sam finiš, a igraće se još pet minuta nadoknade.

87. minut – Solidna prilika za Zvezdu, ali Kanga je bio nestrpljiv šutiravši iz prve. Mogao je da sačeka.

85. minut – Gol! Arsenal vodi 1:0, Strelac Žiru… Mora se priznati sjajna akcija Arsenala u nekoliko dodira, na kraju Žiru je polumakazicama postigao pogodak posle dodavanja glavom Volkota.

80. minut – Drugi žuti karton za Rodića posle faula nad Kokelanom, Zvezda ostaje sa igračem manje.

70. minut – Opao je ritam igre, a Arsenal ima veći posjed lopte u ovim trenucima.

60. minut – Igraće se još pola sata, nema promjene rezultata. U drugom poluvremenu, Zvezda je imala dvije solidne šanse, Arsenal jednu.

52. minut – Dobra prilika za Zvezdu, Krstičić tukao glavom, lak posao za Čeha… Nakon toga Srnić je šutirao, ali opet golman Arsenala na mjestu.

49. minut – Nova šansa za “tobdžije”, Nelson je šutirao, a Borjan opet odbranio.

47. minut – Velika šansa za Arsenal, Žiru se nije dobro snašao posle jake lopte Volkota.

Nova koreografija

Nova koreografija “delija”, ikona Svetog Simeona, Foto: V. Zogović

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme, zasad nema golova na ovom meču, kao ni na utakmici BATE Borisov – Keln.

PRVO POLUVRIJEME:

45+2. minut – Kraj prvog poluvremena! Nema golova, Arsenal je imao jednu stopostotnu šansu, a Zvezda dvije.

45. minut – Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

40. minut – Posle Zvezdinih šansi opao je ritam utakmice, Arsenal dugo nije stvorio šansu, što je dobro.

31. minut – Radonjiiiiić, brani Čeh. Kakva je ovo bila intervencija, neverovatno. Lopta je došla do usamljenog Radonjića, imao je vremena da se namesti, ali tukao je direktno u golmana Arsenala.

26. minut – Jao, sjajna prilika…. Krstičić je izveo korner, a Boaći glavom pogodio prečku. Posle njegovog šuta lota je tupnula na teren i odbila se do prečke, steta, malo je falilo… Ostaje 0:0.

25. minut – Zvezda se na trenutak oslobodila početnog pritiska, ali “tobdžije” su ponovo nametnule inicijativu.

15. minut – Velika prilika za Arsenal, Borjan je spasao Zvezdu. Volkot je šutirao, a Zvezdin golman nogom u padu izbacio sa gol linije. Pre toga velika gužva u kaznenom prostoru i panika crveno-bele odbrane… Krstičić je nakon toga šutirao iz velike daljine, ali bezopasno.

10. minut – Golova nema, ali Arsenal ima inicijativu, fudbaleri Zvezde teško prelaze centar.

2. minut – Nevolje na samom startu, Kanga se požalio na povredu. Bio je već povređen i pitanje je bilo da li će igrati večeras. Ipak, izgleda da je u pitanju samo udarac u lice, a ne obnova povrede koju vuče.

– Zanimljiva koreografija na severu kao i uvek. Ovog puta, najvatrenije pristalice Crvene zvezde raširile su top preko cele tribine, koji su zatvorila tri prsta.

1. minut – Počela je utakmica, Zvezda je imala prvi napad…