Pobjede Berana i Mornara, Mladost poražena - Volim Podgoricu

Pobjede Berana i Mornara, Mladost poražena

Fudbaleri Berana i Morara ostvarili su pobjede,  Mladost Lješkopolje je doživjelo poraz u 15. kolu Druge crnogorske lige.

Berane je u Kotoru, u derbiju kola, savladalo Bokelj 4:1 (2:1) i zadržalo čelo tabele.

Golovima Suzukija Keite u 4, Srđana Boškovića u 16. iz jedanaesterca, Vuka Vulevića u 55. i Ivana Asanovića u 65. minutu, lider je stigao do desete pobjede.  Pogodak za Bokelj postigao je Miroslav Zlatičanin u 41. minutu.

Mornar je u Nikšiću pobijedio Čelik 4:0 (2:0) i zahvaljujući porazu Mladost Lješkopolja preuzeo drugo mjesto na tabeli.

Mladost je u Plavu poražena od Jezera 1:0 (1:0).

Odlučujući pogodak postigao je Denis Banda u osmom minutu.

Jedinstvo je u Bijelom Polju savladalo Cetinje 2:0 (1:0), dok je Otrant Olimpik u Ulcinju slavio protiv Igala 2:1 (2:1).

Uspješan je bio i Lovćen, koji je u podgoriičkom naselju Stari aerodrom savladao Ibar 3:1 (1:1).

Berane je, poslije 15. kola, prvo na tabeli sa 32 boda.

Mornar je drugi sa 29, dok bod manje ima Mladost Lješkopolje na trećem mjestu.