U porazu Orlanda Vučević do novog dabl-dabl učinka - Volim Podgoricu

U porazu Orlanda Vučević do novog dabl-dabl učinka

Ekipa Orlanda poražena je od Indijane rezultatom 121:109 u meču u kojem je crnogorski košarkaš Nikola Vučević zabilježio novi dabl-dabl u sezoni nakon što je postigao 16 poena i 12 skokova, a uz to je upisao i pet asistencija.

Isti broj poena u poraženoj ekipi postigao je i Gordona najefikasniji u ekipi Magičnih bio je Simons sa 21 poenom. U pobjedničkoj ekipi su se istakli Oladipo sa 26 i hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 22 poena.

Veliko iznenađenje napravili su košarkaši Sakramenta koji su savladali u gostima Golden Stejt 110:106 a meč je odlučio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, koji je postigao posljednja četiri poena za svoju ekipu.

Bogdanović je upisao ukupno 12 poena na ovom meču, uz 2 skoka i 3 asistencije za 22 minuta provedena u igri.

Najefikasniji u poibjedničkoj ekipi bio je Vili Kouli Stejt sa 19 poena, uz 8 skokova i 6 asistencija, Džordž Hil je dodao 16, a Frenk Mejson i Geret Templ po 14 poena.

U sastavu Voriorsa Tompson je postigao 21 poen, Patrik Mekkou 16, Andre Iguodala 11, a Šon Livingston 10 poena.

Košarkaši Klivlenda slavili su na gostovanju Filadelfiji rezultatom 113:92 i upisali osmu uzastopnu pobjedu u sezoni, a najzaslužniji za trijumf Kavalirsa bio je sjajni Lebron Džejms.

Domaća ekipa je parirala Klivlendu do početka treće četvrtine, kada su gosti napravili seriju 23:4 i otišli na nedostižnih 109:81.

Kralj Lebron je postigao ukupno 30 poena uz 13 skokova i 6 asistencija za 31 minut proveden na terenu, Pratili su ga Dvejn Vejd sa 15, Džef Grin 14 dok je Kevin Lav zabilježio 13 poena.

U domaćoj ekipi dominirao je Džoel Embid sa 30 poena i 11 skokova, Timoti Luvavu je dodao 12, dok je Dario Šarić zabilježio 8 koševa.