Početna » SPORT » Rukomet » “Lavice” izgubile od Rusije

“Lavice” izgubile od Rusije

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore izgubila je danas u Oldenburgu od Rusije 28:24 (15:12) u utakmici drugog kola C grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

Praktično tokom čitavog duela “lavice” su jurile prednost Ruskinja koje se ipak na kraju zasluženo slavile, možda ne baš sa razlikom od četiri gola.

Foto – IHF

“Lavice” su u drugom poluvremenu imale dva puta četiri gola minusa, ali su sedmim pogotkom Katarine Bulatović izjednačile na 21:21 u 49. minutu.

Imale su naše igračice i pri rezultatu 23:24 šansu da preko sedmerca dođu do novog izjednačenja ali je Jovanka Radičević pogodila prečku.

Do kraja, nismo ipak uspjeli da se najbolje snađemo a razlika je narasla i do konačnih minus četiri.

Katarina Bulatović sa sedam golova bila ja najefikasnija u našem sastavu, pet je postigla Jovanka Radičević, dok je Milena Raičević upisala četiri gola.

U pobjedničkom timu najefikasnija je bila Darija Dmitrijeva sa pet, dok su po gol manje postigle Ana Vjahireva i Ana Kočetova.

Za izabranice Pera Johansona slijedi dan pauze a onda u utorak protivnik će im biti selekcija Japana.