LIGA ŠAMPIONA: Roma ugrabila prvo mjesto, Bajern srušio PSŽ - Volim Podgoricu

LIGA ŠAMPIONA: Roma ugrabila prvo mjesto, Bajern srušio PSŽ

Nije bilo iznenađenja u posljednjem kolu u grupama A, B, C i D.

Mančester junajted, Bazel, Roma i Juventus pridružili su se Pari sen Žermenu, Bajernu, Čelsiju i Barseloni u osmini finala.

Junajted je preokretom savladao CSKA 2:1 i sačuvao prvo mjesto u grupi.

Roma je bila bolja od Karabaga, a zahvaljujući Atletiku u osmini finala ide kao pobjednik grupe.

“Kolćonerosi” su vodili protiv Čelsija, da bi naš Stefan Savić nesrećno skrenuo loptu u sopstvenu mrežu za 1:1.

Atletiko nastavlja takmičenje u Ligi Evrope.

Juve je bez većih problema savladao Olimpijakos 2:0.

Tok mečeva

Drugi uzastopni poraz doživio je PSŽ – Bajern je u Minhenu slavio 3:1, ali je ostao na drugom mjestu u grupi, jer je u Parizu izgubio 3:0.

90+1. minut – I Barselona je na 2:0. Matje, bivši igrač Barse, je pogodio sopstvenu mrežu.

89. minut – Juventus završava posao – 2:0 protiv Olimpijakosa, strijelac Bernadeski.

75. minut – Autogol Stefana Savića u Londonu. Čelsi – Atletiko 1:1. Azar je oštro ubacio sa lijeve strane, a lopta se od Savićeve noge odbila u gol…

69. minut – Bajern vodi 3:1 protiv PSŽ-a, drugi gol Tolisoa, nekadašnjeg igrača Liona.

66. minut – ekspresno je Junajted preokrenuo. Markus Rašford iskosa sa lijeve strane u suprotni ugao.

65. minut – Benfika – Bazel 0:2, Oberlan. Švajcarci slave prolaz u drugu fazu.

64. minut – izjednačio je Junajted. Dobra lopta Pogbe i sjajna reakcija Romelua Lukakua.

62. minut – Anderleht je poveo u Glazgovu, protiv Seltika, autogolom Simunovića.

59. minut – Pako Alkaser je doveo Barselonu u vođstvo protiv Sportinga. Katalonci su bez Mesija, Suaresa, Inijeste…

56. minut – samo dva minuta nakon gola u Rimu, poveo je Atletiko u Londonu, golom Saula. “Kolćonerosima” je potrebna pobjeda, ali uz uslov da Roma ne osvoji tri boda.

54. minut – Roma vodi protiv Karabaga, golom Perotija. Rimljani na korak od osmine finala.

50. minut – smanjio je PSŽ u Minhenu. Bajern sada vodi 2:1. Kilijan Mbape je strijelac.

Samo pet golova nakon prvih 45 minuta.

Najviše ih je u Minhenu, gdje Bajern vodi protiv PSŽ-a 2:0.

Iznenađenje na “Old trafordu” – CSKA ima prednost protiv Junajteda.

U gostima vode Bazel i Juventus.

45. minut – vodi CSKA na “Old trafordu”, nakon serije propuštenih šansi Mančester junajteda. Sumnjiv gol Alana Džagoeva, koji je bio, čini se, u velikom ofsajdu kada ga je pogodila lopta u leđa i ušla u mrežu.

37. minut – dugu golgetersku pauzu prekinuo je Korentin Toliso. Bajern vodi protiv PSŽ-a 2:0.

15. minut – Juve vodi u Pireju. Huan Kvadrado je pogodio.

8. minut – Bajern je poveo protiv PSŽ-a, golom Roberta Levandovskog. Kurzava je sporo reagovao na petercu i zadržao Poljaka u regularnoj poziciji.

5. minut – nastavlja se agonija Benfike. Bazel vodi u Lisabonu i dolazi na korak od osmine finala. Strijelac Eljunusi.

Počele su utakmice.

Utakmice posljednjeg kola grupne faze Lige šampiona u grupama A, B, C i D igraju se večeras.

Plasman među 16 najboljih izborili su Bajern, PSŽ i Barselona.

Večeras bi trebalo da im se pridruži Mančester junajted, koga bi samo ubjedljiv poraz od CSKA na “Old trafordu” eliminisao iz elitnog ranga.

I Roma ima zicer, protiv Karabaga na svom terenu. Pobjeda nad azerbejdžanskim timom garantuje prolaz, bez obzira na ishod drugog meča, u Londonu, između Čelsija i Atletika.

“Kolćonerosi” imaju samo jedan put – pobjedu, uz uslov da Karabag ne izgubi na “Olimpiku”.

Juventus gostuje u Pireju – šampionu Italije je potrebna pobjeda, da ne bi zavisio od Barselone, koja dočekuje Sporting. Portugalci bi pobjedom na “Nou kampu”, uz iznenađenje u Atini, mogli do osmine finala.