Pljušte optužbe: Alonso je namjestio žrijeb Lige prvaka, a evo i dokaza - Volim Podgoricu

Pljušte optužbe: Alonso je namjestio žrijeb Lige prvaka, a evo i dokaza

Žrijeb osmine finala Lige prvaka donio je dva velika derbija. Real Madrid igraće protiv PSŽ-a, dok će engleski prvak Čelzi igrati protiv katalonskog velikana Barselone.

Navijači engleskog prvaka ovakav su rasplet dočekali na nož jer smatraju da je bivši igrač Liverpula i Real Madrida Čabi Alonso namjestio žrijeb.

Naime, na snimku se vidi da je prije nego što je na monitoru osvanulo ime Barselone vrtio samo jednu kuglicu kako bi izgledalo da ih miješa što je bilo dovoljno za optužbe na njegov račun.

S druge strane, navijači Liverpula bili su oduševljeni ovakvim raspletom:

“Čabi Alonso još radi sve najbolje za Liverpul i uništava Čelzi”.

Takvu su poruku Redsi poslali nakon žrijeba.

Čelzi i Barselona su, inače, 15 puta igrali međusobno. Oba kluba imaju po pet pobjeda, a pet susreta je završilo bez pobjednika. Prvi put su igrali međusobno u polufinalu Kupa velesajamskih gradova 1966. godine, a Barselona je slavila 2-0.

Posljednji put snage su odmjerili u polufinalu Lige prvaka 2012. Čelzi je na svom terenu pobijedio 1-0, a na Kamp Nou je bilo 2-2 nakon što je Barsa vodila 2-0. Te sezone Čelzi je osvojio svoj jedini evropski naslov.