Zvezda se pobjedom u derbiju izjednačila sa ekipom Budućnosti - Volim Podgoricu

Zvezda se pobjedom u derbiju izjednačila sa ekipom Budućnosti

Nije bilo mnogo neizvjesnosti u “vječitom” košarkaškom derbiju u okviru 18. kola ABA lige – Crvena zvezda je bila ubjedljiva protiv Partizana 86:74 i 15. pobjedom u prvenstvu izjednačila se na vrhu sa ekipom Budućnost Volija.

Budućnost je zadržala prvo mjesto zbog boljeg međusobnog skora u odnosu na aktuelnog šampiona.

Zvezda je u drugom poluvremenu slomila otpor Partizana, koji se koliko-toliko držao u prvih 20 minuta.

“Crveno-bijeli” su odlučujuću prednost stekli u posljednjih pet minuta treće četvrtine, kada su od minimalnog vođstva 55:54 kraj tog perioda dočekali sa 14 poena prednosti – 71:57.

Ognjen Dobrić je vodio Zvezdu sa 18 poena – pogodio je šest trojki iz sedam pokušaja, a 13 je ubacio Matijas Lesor.

U Partizanu najbolji Novica Veličković sa 20, Najdžel Vilijams-Gos je postigao 17.

Zvezda do kraja ima lakši raspored od Budućnosti.

Šampion gostuje FMP-u i Igokei, a dočekuje Zadar i Cibonu.

Budućnost ima gostovanja Cedeviti i Partizanu, te mečeve kod kuće sa MZT-om i FMP-om.