Jokić na pragu novog tripl-dabla u pobjedi Denvera u Arizoni (VIDEO) - Volim Podgoricu

Jokić na pragu novog tripl-dabla u pobjedi Denvera u Arizoni (VIDEO)

U noći između subote i nedelje odigrano je sedam utakmica najjače košarkaške lige svijeta, a od srpskih košarkaša na teren je izašao samo Nikola Jokić.

Srpski centrar pružio je još jednu brilijantnu partiju i predvodio Denver u pobjedi na gostovanju Finiksu, rezultatom 123:113.

Ngetsi su do pobjede u Arizoni stigli tek u poslednjoj četvrtini, u koju su ušli sa pet poena prednosti (94:89), a do sredine poslednjeg perioda ona je narasla na plus 14, što je tim Majka Melouna uspješno sačuvao do kraja.

Nikola Jokić je ovaj susret završio sa 21 poenom (5/12 iz igre 1/2 za tri), devet skokova i osam asistencija za 27 minuta na terenu. Tako centar bio najzaslužniji za novu pobjedu tima iz Kolorada u borbi za plej-of, a jedini efikasniji od njega bili su Vilson Čendlersa 26 poena, odnosno Vil Barton sa 25 poena i po pet skokova i asistencija.

Izvor:Youtube/DownToBuck