Lemanu zlato u slobodnom skijanju, trijumf Sofije Gođe - Volim Podgoricu

Lemanu zlato u slobodnom skijanju, trijumf Sofije Gođe

Kanadski takmičar Bredi Leman osvojio danas zlatnu medalju u slobodnom ski krosu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

On je trku u Feniks parku u Pjongčangu završio ispred Švajcarca Marka Bišofbergera kom je pripala srebrna medalja.

Bronzano odličje pripalo je Rusu Sergeju Ridziku, dok Kanađanin Kevin Druri nije završio trku.

Trijumf Sofije Gođe

Italijanska skijašica Sofija Gođa osvojila je zlatnu medalju u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Gođa je postala prva Italijanka koja je osvojila zlatnu medalju u spustu na Igrama, a do tog rezultata došla je pošto je stazu dugu 2.775 metara u skijaškom centru Jenogseon završila za minut, 39 sekundi i 22 stotinke.

Srebrna medalja pripala je Norvežanki Ragnhild Movinkel sa devet stotinki zaostatka, a treće mjesto i bronzano odličje sa 47 stotinki lošijim vremenom pripalo je nekadašnjoj olimpijskih šampionki u ovoj disciplini Lindzi Von iz SAD.

Medalja je izmakla Tini Vajrater iz Lihtenštajna koja je na kraju zaostalaja 63 stotinke, dok je na petom mjestu bila Amerikanka Alis Mekenzi i Švajcarkinja Karin Zuter.

Posljednja individualna trka na Igrama u Pjongčangu za skijašice održaće se sjutra, za kada je zakazana alpska kombinacija, koja je zbog predviđenih loših vremenskih uslova pomjerena za dan ranije.