KOLAROV I DŽEKO PRIREDILI SENZACIJU SVJETSKIH RAZMJERA: Roma zgazila Barsu i izbacila je iz Lige šampiona! Liverpul srušio Mančester siti - Volim Podgoricu

Roma je napravila čudo u koje je izgleda samo ona vjerovala – savladala je Barselonu sa 3:0 kod kuće za veliki plasman u polufinale Lige šampiona.

Nakon 4:1 u Kataloniji, ovo je zaista šok za Barsu, ali je Roma prolaz i zaslužila – Džeko je bio dvostruki strijelac, a pogodak vrijedan plasmana postigao je Manolas u 82. minutu.

Liverpul je patio preko 50 minuta, ali je i drugi put u šest dana savladao Mančester siti – sada je bilo 2:1 u gostima, nakon 3:0 na “Enfildu”.

“Građani” su poveli preko Žezusa u 2. minutu, a trijumf “redsima” donijeli su Salah i Firmino.

TOK MEČEVA

Romina dominacija je donijela rezultat – gol Manolasa za 3:0 u 82. minutu, pa “vučica” ima rezultat koji je vodi u senzacionalno polufinale.

Roma je imala zicer protiv Barse – Ter Štegen je odbranio veliku šansu El Šaravija. Ostalo je 2:0 za Rimljane.

Liverpul je riješio sve u Mančesteru – Firmino je u 77. minutu pogodio za 2:1.

Dvadeset minuta prije kraja: Roma – Barselona 2:0, Mančester siti – Liverpul 1:1.

Pao je tempo Sitija, Liverpul se pita na “Etihadu”.

Biće svega i na “Olimpiku” – Roma golom De Rosija iz penala vodi sa 2:0. Još jedan gol treba “vučici” da dođe do polufinala.

Liverpul je izjednačio protiv Sitija majstorijom Salaha – sada je 1:1, pa “građane” čeka nemoguća misija ako žele u polufinale. Potrebno im je da slave čak 5:1.

Počela su druga poluvremena, a Pepa Gvardiole nema na klupi Sitija. Preselio je na tribine nakon što je isključen.

Kraj prvih poluvremena: Siti – Liverpul 1:0, Roma – Barselona 1:0.

Odgovorio je Liverpul u finišu – Okslejd-Čembrlen je imao šansu.

Poništen je gol Liroja Sanea, i to regularan. Sudija Lahos je prihvatio odluku pomoćnika, a usporeni snimak je pokazao da je Saneu loptu dodao protivnički igrač Milner.

Opet Bernardo Silva – pogodio je stativu u 41. minutu. Liverpul je prinuđen da se brani…

Napada Siti iz svih oružja, sada je dobru priliku imao i Bernando Silva.

Još desetak minuta do kraja poluvremena – “građani” protiv Liverpula vode sa 1:0, kao i Roma u duelu sa Barselonom.

Siti dominira na polovini Liverpula, ali nakon vođstva nije stvorio ozbiljniju šansu.

Pogodak i u Rimu – Roma je golom Džeka na asistenciju De Rosija povela protiv Barselone – 1:0.

Drugi minut i Siti vodi – strijelac je Gabrijel Žezus nakon što je pogriješio Van Dajk, vjerovatno i uz faul Sterlinga koji je kasnije asistirao Brazilcu.

Počele su utakmice na “Etihadu” i “Olimpiku”.

Mančester siti mora da postigne makar tri gola, a da ne primi nijedan protiv Liverpula ako želi da da se plasira u polufinale Lige šampiona.

“Redsi” su na svom terenu prošle srijede pobijedili sa 3:0, a dobra vijest za Jirgena Klopa je i što se oporavio Mohamed Salah – Egipćanin će predvoditi napad gostiju na “Etihadu”.

Sastavi:

Mančester siti: Ederson, Voker, Otamendi, Laport – Fernandinjo – De Brujne, David Silva, Sane, Sterling, Bernardo Silva – Gabrijel Žezus.

Liverpul: Karijus, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson – Vajnaldum, Milner – Okslejd-Čembrlen, Salah, Firmino, Mane.

U Rimu se sastaju Roma i Barselona – domaćinu je potrebno čudo nakon poraza od 4:1 na “Nou Kampu”.

Sastavi:

Roma: Alison – Manolas, Fasio, Žuan Žezus – Florenci, Naingolan, De Rosi, Strotman, Kolarov – Džeko, Šik.

Barselona: Ter Štegen – Semedo, Pike, Umtiti, Alba – Serđi Roberto, Rakitić, Buskets, Inijesta – Suares, Mesi.