Mladost izbacila Budućnost poslije penala, Igalo u finalu! - Volim Podgoricu

Mladost izbacila Budućnost poslije penala, Igalo u finalu!

Fudbaleri Mladosti i Igala igraće u finalu Kupa Crne Gore 30. maja na stadionu pod Goricom.

Mladost je poslije penala eliminisala Budućnost u meču koji bi mogao da dobije epitet kao najbolji u sezoni. Plavo-bijeli su dobili regularni dio 2:1, na taj način neutralisali minus iz prvog meča, međutim u penalima promašaji Adžića, pa Igumanović odveli su ih u poraz.

Izabranici Vladimira Vermezovića bili su bolji tim u većem dijelu meča, a bez sumnje odigrali su najboljih 90 minuta od dolaska ovog trenera na klupu. Mladost je ipak prva stigla do vođstva, a strijelac je bio Ćetković sa penala, nakon kardinalne greške Adžića.

Plavo-bijeli su preokrenuli golovima Sekulića i Nikača, ali u penal seriji sreća na strani tima trenera Miljenovića.

Igalo je kompletiralo senzaciju. Drugoligaš je nakon remija bez golova pred svojim navijačima remizirao 1:1 na gostovanju Grblju i izborio je najveći uspjeh u istoriji kluba.

tok mečeva:

IGUMANOVIĆ je sve promašio MLADOST U FINALU!

Miličković vraća Mladost do prednosti! Peta je serija svaki promašaj Budućnosti znači kraj.

Tučević je poravnao! 3:3!

Nikolić je sve PROMAŠIO. Budućnost ima šansu da izjednači.

Damjanović drži Budućnost u životu. 3:2 za Mladost.

Adrović koristi promašaj Adžića. 3:1 za domaće!

PROMAŠAJ! Adžić neprecizan!

2:1, Tomić je siguran za Mladost.

1:1 u penal seriji, Sekulić daje gol!

Prvi penal za Mladost daje Novović.

IGALO JE U FINALU!

90′ Ostalo je 1:2 na Starom aerodromu, penali će odlučiti putnika u finale.

84′ Miličković u velikj šansi, brani Mijatović. Ostaje 1:2

80′ GOLLLLLLLLL Nikač! Grbić je ubacio, a Nikač glavom poentirao za 1:2.

74′ GOLLLLLLL Grbalj je poravnao. Jović je strijelac.

76′ Velika šansa i sjajna odbrana Ljuljanovića. Raičević je glavom pokušao da pogodi za prednost Budućnost, ali se brani Mladost.

63′ Velika šansa za Mladost. Petrović je išao u kontru, imao je Adrovića na drugoj strani, ali je pucao!

52′ Ivan Giga Vuković je PROMAŠIO PENAL! Grbalj i dalje gubi!

52′ Vrlo uzbudljivo i u nastavku u Podgorici. Šansa za Ćetkovića za Mladost, a uzvratio je Adžić na drugoj strani. Ostaje 1:1.

To je to u prvom poluvremenu. Sjajan meč u Podgorici i 1:1. Igalo vodi u Radanovićima.

46′ Nastavljeni su mečevi.

46′ ZICER Sekulića, išao je 1 na 1 sa Ljuljanovićem. Golman Mladosti brani.

35′ GOOLLLLL Igalo dolazi do prednosti. Simović strijelac! 0:1!

34′ Petrović je imao veliku šansu da vrati prednost domaćima, ali Mijatović odlično brani.

30′ GOLLL, SJAJNA solo akcija i pogodak Sekulića sa tačno 16 metara trese mrežu!

29′ Ogromna šansa za Grbalj. Petar Vukčević je šutirao, ali Bjelica je fenomenalno sačuvao mrežu.

26′ GOLLLL Marko Ćetković siguran sa bijele tačke. Vodi Mladost 1:0. 3:1 u dvomeču za tim sa Starog Aerodroma.

25′ PENAL za Mladost! Kardinalna greška Vladana Adžića, vratio je krakto Mijatović, Adrović je bio brži, a golman Budućnosti ga je srušio.

19′ Ćetković je sjajno proigrao Ćetkovića, koji je bio u ziceru, ali je Mijatović odbranio. Adrović je natrčao na odbitak, dao gol, ali je bio u ofsajdu. Ostaje 0:0.

11′ Dobar šut Tučevića sa ivice kaznenog prostora, ali je dobro reagovao Ljuljanović.

5′ Opasna situacija pred golom Mladosti, ali je Nikač asistirao, a djeluje da bi bilo bolje da je pucao.

1′ Počeli su mečevi.

Mladost je pobijedila Budućnost 2:1 u prvom meču, a kako je osvajanje Kupa primarni cilj plavo-bijelih ove sezone, prethodnih dana se govorilo da je ovo posljednja šansa za trenera Vladimira Vermezovića da osigura ostanak na klupi.

Sa druge strane Grbalj čeka Igalo nakon remija bez golova u prvom meču.

Tim iz Radanovića je favorit, ali je Igalo već pokazalo da zna kako se prave iznenađenja.