Ponosna Roma u ludom meču ispratila Liverpul u finale Lige šampiona - Volim Podgoricu

Ponosna Roma u ludom meču ispratila Liverpul u finale Lige šampiona

Liverpul će biti protivnik Reala u finalu Lige šampiona – “redsi” se poslije 11 godina bore za pehar, nakon što su na “Olimpiku” odbranili pobjedu sa “Enfilda” 5:2.

Roma je slavila u revanšu 4:2, ponosno završila sjajnu priču u elitnom takmičenju.

Izabranici Jirgena Klopa surovo su kaznili dvije greške odbrane rivala, ali su odigrali veoma neubjedljivo u Rimu, pokazali brojne slabosti u defanzivnoj postavci, pa Zinedin Zidan može da bude zadovoljan onim što je vidio u 90 polufinalnih minuta.

Liverpul je poveo golom Manea, nakon kiksa Naingolana, Roma izjednačila bizarnim autogolom Milnera, a kada je Vajnaldum pogodio za 2:1, gosti su zakoračili u finale.

Roma je, međutim, u nastavku otkrila sve slabosti “redsa”, postigla tri gola, treći, doduše, u posljednjim trenucima, ali je imala i nekoliko dobrih šansi, a oštećena je i za penal…

Tok meča

90+2. minut – penač za Romu, nakon igranja rukom Klavana. Naingolan za 4:2.

86. minut – Roma je povela, sjajan gol Rađe Naingolana, koji je sa 20-ak metara poslao loptu od desne stative u mrežu.

Roma ponosno završava učešće u Ligi šampiona.

Još jedna šansa za Romu, nakon loše procjene Van Dajka – Džeko je šutirao, Karijus odbranio.

Stiže podrška sa tribina “Olimpika”, ali vrijeme teče, Romi fale tri gola za produžetke.

Prvi pravi napad Liverpula u drugom poluvremenu završen je odbranom Alisona nakon udarca Firmina.

63. minut – Nestabilno i nesigurno djeluje odbrana Liverpula, Roma je imala šansu za 3:2 i oštećena je – Aleksander-Arnold je rukom blokirao šut El Šaravija, sa svega nekoliko metara, ali nije to vidio Skomina.

60. minut – mogla je Roma do 3:2. De Rosi je dugom loptom pronašao Džengiza Undera, koji je dobro reagovao, ali je Karijus bio siguran.

52. minut – Roma je izjednačila. Loše je reagovao Aleksander-Arnold na desnoj strani, Karijus odbranio šut El Šaravija, ali je na pravom mjestu bio Edin Džeko.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Liverpul vodi 2:1 protiv Rome na poluvremenu revanša. Rimljanima je potrebno čudo nad čudima, četiri gola samo za produžetke, pet za prolaz u finale.

Liverpul je umirio utakmicu, splasnuo je tempo, ni navijači nisu tako glasni kao u prvih 20-ak minuta.

34. minut – dobar pokušaj El Šaravija, lopta je zakačila Milnera i pogodila stativu.

26. minutu – Liverpul je stigao do drugog gola. Korner, Džeko je loše reagovao, vratio loptu u svoj peterac, gdje je bio Vajnaldum – 2:1 za “redse”.

25. minut – velika šansa za Liverpul. Robertson je sjajno prošao, a Alison odbranio šut Manea sa peterca.

Roma je brzo dobila nadu…

15. minut – na bizaran način je Roma izjednačila. Lovren je ispucao loptu sa peterca, pogodio u glavu Milnera, a Karijus bio nemoćan – 1:1.

Da li je finalista poznat? Romi su potrebna četiri gola…

9. minut – Liverpul vodi. Greška Naingolana u opasnoj zoni, a to “redsi” ne praštaju. Firmino je idealno uposlio Manea, koji je savladao Alisona.

Prvi pokušaj – Florenci sa 30-ak metara, snažno, Karijus je kontrolisao loptu, koja je završila pored stative.

Energičan početak Rome, jasna je namjera domaćina da pokuša da što brže postigne gol.

Počeo je meč na “Olimpiku”.

Fudbaleri Rome i Liverpula odigraće revanš polufinala Lige šampiona – domaćin vjerujući u čudo, gosti sa velikom prednošću iz prvog meča.

Liverpul je prošle sedmice slavio 5:2, Rimljani žele da ponove senzaciju iz četvrtfinala, kada su na “Olimpiku” savladali Barselonu 3:0.