Atletiko u finalu Lige Evrope - Volim Podgoricu

Atletiko u finalu Lige Evrope

Peti put u posljednjih osam godina, Atletiko Madrid igraće u finalu evropskog takmičenja, treći put će se boriti za trofej u Ligi Evrope.

Rivala još čeka, jer je Salsburg nadoknadio poraz od Olimpika u Marseju 2:0, i uveo meč u produžetke.

Nakon 1:1 u Londonu, Atletiko je savladao Arsenal 1:0, u revanšu polufinala, u spektakularnoj atmosferi „Vanda metropolitano“ stadiona, kojoj nije odolio ni Rafa Nadal, navijač Reala, već je uživao u svečanoj loži, sa crveno-bijelim šalom oko vrata.

Posljednju šansu da sa „tobdžijama“ dođe do evropske titule Arsenu Vengeru uzeo je Dijego Kosta. Sjajni napadač iskoristio je asistenciju Grizmana u finišu poluvremena, „otresao“ Beljerina sa leđa i savladao Ospinu.

Brazilac sa španskim pasošem bio je konstantna opasnost za goste, stvarao šanse i opasne situacije, ali je jedan gol bio dovoljan Atletiku, čija je odbrana još jednom odradila blistav posao.

Na 12. uzastopnom meču na svom terenu, izabranici Dijega Simeonea nisu primili gol, posljednji put kapitulirali su protiv Đirone, 20. januara. Stefan Savić je ušao sa klupe u 91. minutu.

Atletiko je osvajao Ligu Evrope 2010. i 2012. godine.