FUDBAL JE IGRA U KOJOJ UVEK POBJEDE NJEMCI: Panceri sa igračem manje savladali Šveđane za prvu pobjedu na Mundijalu - Volim Podgoricu

Fudbaleri Njemačke savladali su selekciju Švedske u drugoj utakmici na Mundijalu u Rusiji rezultatom 2:1.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVRIJEME:

95. minut – GOOOOOL – KROS!

91. minut – Odličan šut Branta, ali je lopta ostala na stativi, posle toga sudija diže zastavicu.

87. minut – Odlična prilika za Gomeza, opalio je glavom, ali je Isakson bio na visini zadatka.

83. minut – Drugi žuti karton za Boatenga. Nemci će do kraja meča igrati sa igračem manje.

76. minut – Nova odlična prilika za Šveđane. Folsberg je šutnuo sa nekih 20 metara, ali je Nojer uhvatio živu loptu.

68. minut – Nova šansa za Gomeza, ali sudija je podigao zastavicu. Stegli su obruč Panceri oko gola Šveđana.

55. minut – Nova odlična prilika za Pancere, ali ponovo nisu bili na visini zadatka.

48. minut – GOOOOOOL – ROJS! Probio je Verner, zavrnuo u peterac a tu  je bio Rojs koji je sve ispratio i pogodio mrežu.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME:

45. minut – Odlična odbrana Nojera. Šutnuo je Berg je šutnuo glavom, ali je golman spasao gol sjajnom paradom.

33. minut – GOOOOOL  – TOIVONEN! Berg je presekao loptu, dodao Forsbergu koji je prosledio ka Toivonenu. Ovaj je primio i lobovao golmana Nojera. Erupcija na stadionu u Sočiju.

23. minut – Nemci na sve načine pokušavaju da postignu gol, ali lopta nikako da uđe u mrežu. Imaju dominaciju na terenu, ali ne mogu to da realizuju.

12. minut – Gomila šansi za Nemce, a najbolju šansu na meču je imao ipak Berg, koji je izašao sam ispred Nojera koji je izašao kao pobednik.

2. minut – Sjajna prilika za Nemce. Imao je Verner sjajnu šansu, golman je isapao, ali je Grankvist je sa linije izvukao loptu sa linije.

1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI:

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Boateng, Ridiger, Hektor – Rudi, Kros – Draksler, Miler, Rojs – Verner.

ŠVEDSKA (4-4-2): Olsen – Lustig, Lindelef, Grnakvist, Augustinson – Klason, Larson, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen.