Stadion: Kazanj Arena Sudija: Alireza Fagani (Iran)

Francuska: Ljoris, Pavar, Varan, Umtiti, Matuidi, Kante, Pogba, Ernandez, Grizman, Žiru, Mbape

Argentina: Armani, Merkado, Taljafiko, Roho, Banega, Maskerano, Perez, Pavon, Otamendi, Di Marija, Mesi

Morali smo malo da se našalimo sa naslovom i činjenicom da Mesi žari i pali kada je u pitanju odlučivanje, selektor Sampaoli i ne uživa autoritet, što je osnovna činjenica zbog koje se strepi u Argentini.

Gaučosi su se provukli do osmine finala i sada se svi uzdaju u adrenalin i improvizaciju, pošto više od toga nismo do sada videli na turniru kada su Mesi i ekipa u pitanju.

Sa druge strane, ni Francuska nije blistala, ali je bila sigurna, samouverena i rutinirala je grupu. Ipak, sve to daleko je delovalo po utisku od potencijala koji tim sa Kanteom, Pogbom, Grizmanom i Mbapeom ima.

TOK UTAKMICE:

68. minut: GOOOOOOOOL Ponovo je Mbape strelac, on je efektno završio napad Francuza koji je preciznim pasovima počeo sa njihove polovine

63. minut: GOOOOOOOOOL Kilijan Mbape je stavio do znanja svima da vredi novac koji je PSŽ izdvojio za njega, u šesnaestercu Argentine je driblingom prebacio loptu na levu nogu u udarcem po zemlji savaldao Armanija

57. minut: GOOOOOOOOOOL  Desni bek Francuza je uhvatio fantastičan volej sa ivice šesnaeterca i spoljnim felšom savladao Armanija koji ništa nije mogao da učini

48. minut: GOOOOOOOOL Lopta se nakon prekida odbila do Mesija koji je driblingom izbacio jednog defanzivca Francuske da bi njegov udarac promenio pravac nakon što je lopta pogodila Merkada

POLUVRIJEME

45. minut: Kraj prvog poluvremena

41. minut: GOOOOOOOOL Di Marija je ostao sam na 25 metara odakle je odličnim udarcem u desni ugao savladao nemoćnog Ljorisa

34. minut: Otamendi je išao opasno otovrenom kopačkom na ničiju loptu sa Žiruom ali je sudija dosudio faul Francuza

25. minut: Bilo je opasno po gol Argentine, Grizman je odlično prošao po desnoj strani ali je njegov centaršut osujetio Armani

Kilijan Mbape preskače Havijera Maskerana Foto: Tanjug/AP

21. minut: Pol Pogba je šutirao jako iznad prečke gola Argentinaca

19. minut: Ponovo je Mbape bio u prodoru, oboren je na ivici šesnaesterca

13. miut: GOOOOOOOL Antoan Grizman je izveo penal po zemlji, Armani se bacio u pogrešnu stranu

11. minut: Penal za Francusku! Rojo je faulirao Mbapea sa leđa nakon što ga je Francuz pretrčao

Kilijan Mbape nakon što ga je Roho fauliraoza penal Foto: Tanjug/AP

9. minut: Kakva prečka Antoana Grizmana, Armani je samo pogeledom ispratio ovaj fenomenalan šut

8. minut: Kilijan Mbape je oboren posle solo prodora na nekih 20 metara od gola Argentine, biće to dobra prilika za Grizmana ili Pogbu

4. minut: Umtiti je faulirao svog saigrača iz Barselone, Lea Mesija, nakon što ga je ovaj odlično pedriblao