TRIKOLORI PRVI POLUFINALISTI MUNDIJALA: Francuzi ispisali istoriju! Golman Muslera upropastio Urugvaj - Volim Podgoricu

Reprezentacija Francuske prvi je polufinalista Mundijala u Rusiji, jer je u četvrtfinalu pobijedila Urugvaj 2:0 (1:0).Strelci za “trikolore” bili su Rafael Varan u 40. i Antoan Grizman u 61. minutu.

Francuska je zasluženo prošla među četiri najbolje reprezentacije svijeta po svemu viđenom na stadionu u Nižnjem. Ovo joj je prvi put u istoriji da je pobijedila Urugvaj!

Urugvaj je igrao bez povrijeđenog Edinsona Kavanija, ali to ne opravdava ekipu selektora Oskara Tabareza, koja je za cio meč jednom ozbiljno zaprijetila golmanu Ugu Lorisu.

Francuska je pokazala zrelost, sve vrijeme je kontrolisala razvoj događaja i to je materijalizovala sa dva pogotka u metu.

Istina, “trikolori” su imali veliku pomoć u urugvajskom golmanu Fernandu Musleri, koji je napravio katastrofalnu grešku za 0:2.

Sastav Didijea Dešana poveo je golom Varana, koji je glavom poslao loptu u mrežu poslije prekida Grizmana.

Urugvajci su ubrzo zatim, u 43. minutu jedini put ugrozili francuski gol, kada je Martin Kaseres sjajno reagovao glavom a Loris fantastično intervenisao, poslije čega je Dijego Godin loptu poslao preko gola.

Sve dileme je otklonio Grizman šutem iz daljine posle sata igre, kada je Musleri lopta prošla kroz ruke, kao golmanu Liverpula Karijesu u finalu Lige šampiona.

Francuska će se za plasman u finale u utorak boriti sa boljim iz večerašnjeg duela Brazil – Belgija.

URUGVAJ – FRANCUSKA 0:2 (Varan 40, Grizman 61)

Stadion: Nižnji Novgorod
Kapacitet: 43.319
Sudija: Nestor Pitana (Argentina)

URUGVAJ (4-4-2): Muslera – Kaseres, Himenez, Godin, Laksalt – Nandez, Toreira, Vesino, Bentankur – Suarez, Stuani.

FRANCUSKA (4-2-3-1): Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez – Pogba, Kante – Mbape, Grizman, Toliso – Žiru.