Kraj ruske bajke! Vatreni posle penala do polufinala sa Englezima - Volim Podgoricu

Kraj ruske bajke! Vatreni posle penala do polufinala sa Englezima

Hrvatska je posle boljeg izvođenjeg penala eliminisala Ruse sa Mundijala i plasirala se u polufinale gdje ih čekaju Englezi.

Selekcija Hrvatske plasirala se u polufinale Mundijala u Rusiji posle boljeg izvođenja penala od reprezentacije Rusije. U regularnom djelu igre bilo je 1:1.

Rusi su došli do vođstva prelijepim golom Čeriševa u 31. minutu igre, a rezultat je izjednačio Kramarić samo osam minuta kasnije na asistenciju Mandžukića.

U drugom poluvremenu nije bilo značajnih prilika, pa se očekivano otišlo u produžetke.

Hrvati su prvi došli do vođstva golom Vide u 101. minut na asistenciju Modrića iz kornera. Novo izjednačenje na meču donio je Fernandes u 115. minutu utakmice posle novog prekida. Tada se otišlo u penale.

U penal seriji bilo je dosta promašaja, bolje su se ipak snašli Hrvati zahvaljujući Subašiću koji je ponovo bio glavna zvijezda utakmice.

Hrvati će u polufinalu odmeriti snage sa Englezima koji su ranije danas bili bolji od ekipe Švedske.