Crna Gora bolja od Rumunije, slijedi četvrtfinale sa Hrvatskom - Volim Podgoricu

Crna Gora bolja od Rumunije, slijedi četvrtfinale sa Hrvatskom

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Rumuniju u kvalifikacijama za četvrfinale 15:5 i plasirala se među osam najboljih ekipa Evropskog prvenstva u Barseloni. “Ajkule” u srijedu očekuje veliki derbi sa Hrvatskom za plasman u polufinale Starog kontinenta.

TOK MEČA:

Prvi meč na golu postigao je Spajić nakon četiri ipo minuta igre po jako lošem vremenu u Barseloni. U sljedećem napadu pogodio je Petković, a onda i Drašković za 3:0. Rumunija smanjuje sa igračem više preko Negreana, na kraju prve dionice vodili smo 3:1.

Đorđesku postiže prvi gol u nastavku i smanjuje na 3:2. Đuro Radović na tri ipo minuta do poluvremena vraća dva gola prednosti, isti igrač pogađa za 5:2. Petković u posljednjim sekundama dionice koristi igrača više za vođstvo od 6:2.

Na startu treće četvrtine peterac je iskoristio Ivović za plus pet, a prvi gol postigao je Aleksandar Radović za 8:2. Seriju naše selekcije prekida Oanca, već u sljedećem napadu Petković koristi igrača više za 9:3 na nešto više od tri minuta do kraja trećeg perioda. Giban je smanjio, a Radović do kraja ovog dijela igre pogađa sa peterca za 10:4.

Radović Saša bio je strijelac gola na startu posljednje četvrtine, uzvratio je Negrean, a onda i Brguljan prvim golom na meču. Drašković na sredini dionice donosi +8 “ajkulama”, pogodio je i Mišić, na kraju 14:5 gol Spaića.

CRNA GORA – RUMUNIJA 15:5 (3:1, 3:1, 4:2, 5:1)

Sudije: Buč (Špa), Stavridis (Grč), Igrač više: Crna Gora 6 (2), Rumunija 9 (3), Peterci: Crna Gora 2 (2)

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan 1, Drašković 2, Petković 3, Đuro Radović 2, Aleksandar Radović 3, Janović, Đurđić, Ivović 1, Mišić 1, Čučković, Spaić 2, Šćepanović.

RUMUNIJA: Cik, Radu, Negrean 2, George, Fulea, Đorđesku 1, Prioteasa, Kjoveanu, Gergeljfi, Oanca 1, Giban 1, Antipa, Abrudan.