Crna Gora bolja od Rumunije, slijedi četvrtfinale sa Hrvatskom
TOK MEČA:
Prvi meč na golu postigao je Spajić nakon četiri ipo minuta igre po jako lošem vremenu u Barseloni. U sljedećem napadu pogodio je Petković, a onda i Drašković za 3:0. Rumunija smanjuje sa igračem više preko Negreana, na kraju prve dionice vodili smo 3:1.
Đorđesku postiže prvi gol u nastavku i smanjuje na 3:2. Đuro Radović na tri ipo minuta do poluvremena vraća dva gola prednosti, isti igrač pogađa za 5:2. Petković u posljednjim sekundama dionice koristi igrača više za vođstvo od 6:2.
Na startu treće četvrtine peterac je iskoristio Ivović za plus pet, a prvi gol postigao je Aleksandar Radović za 8:2. Seriju naše selekcije prekida Oanca, već u sljedećem napadu Petković koristi igrača više za 9:3 na nešto više od tri minuta do kraja trećeg perioda. Giban je smanjio, a Radović do kraja ovog dijela igre pogađa sa peterca za 10:4.
Radović Saša bio je strijelac gola na startu posljednje četvrtine, uzvratio je Negrean, a onda i Brguljan prvim golom na meču. Drašković na sredini dionice donosi +8 “ajkulama”, pogodio je i Mišić, na kraju 14:5 gol Spaića.
CRNA GORA – RUMUNIJA 15:5 (3:1, 3:1, 4:2, 5:1)
Sudije: Buč (Špa), Stavridis (Grč), Igrač više: Crna Gora 6 (2), Rumunija 9 (3), Peterci: Crna Gora 2 (2)
CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan 1, Drašković 2, Petković 3, Đuro Radović 2, Aleksandar Radović 3, Janović, Đurđić, Ivović 1, Mišić 1, Čučković, Spaić 2, Šćepanović.
RUMUNIJA: Cik, Radu, Negrean 2, George, Fulea, Đorđesku 1, Prioteasa, Kjoveanu, Gergeljfi, Oanca 1, Giban 1, Antipa, Abrudan.
Raspored takmičenja:
Dan 4, kvalifikacije za četvrtfinale, nedjelja 22. jul:
17:00h Mađarska – Holandija 12:9
18:30h Njemačka – Grčka 5:13
20:30h Crna Gora – Rumunija
22:00h Francuska – Rusija (RM6)
Dan 5, četvrtfinala, utorak 24. jul:
17:00h Srbija – Mađarska (QF1)
18:30h Hrvatska – Crna Gora (QF2)
20:30h Italija – WRM6 (QF3)
22:00h Španija – Grčka (QF4)
Dan 5, polufinala, četvrtak 26. jul:
20:30h WQF1 – WQF3
22:00h WQF2 – WQF4
Dan 6, subota 28. jul:
20:30h Za treće mjesto
22:00h FINALE
GRUPNA FAZA:
GRUPA A: Italija 9, Mađarska 4, Njemačka 4, Gruzija 0
GRUPA B: Španija 7, Crna Gora 7, Francuska 3, Malta 0
GRUPA C: Hrvatska 9, Grčka 6, Holandija 3, Turska 0
GRUPA D: Srbija 9, Rusija 6, Rumunija 3, Slovačka 0
Dan 1, ponedjeljak 16. jul:
11:00h Crna Gora – Francuska 8:6
12:30h Rusija – Slovačka 12:6
14:00h Turska – Grčka 1:27
15:30h Gruzija – Mađarska 5:12
17:00h Hrvatska – Holandija 15:8
18:30h Njemačka – Italija 1:14
20:30h Srbija – Rumunija 11:5
22:15h Malta – Španija 4:21
Dan 2, srijeda 18. jul:
11:00h Hrvatska – Turska 23:2
12:30h Njemačka – Gruzija 10:9
14:00h Rumunija – Slovačka 9:5
15:30h Grčka – Holandija 12:7
17:00h Crna Gora – Malta 17:5
18:30h Rusija – Srbija 9:11
20:30h Mađarska – Italija 5:12
22:00h Španija – Francuska 7:4
Dan 3, petak 20. jul:
11:00h Srbija – Slovačka 13:5
12:30h Njemačka – Mađarska 4:4
14:00h Turska – Holandija 5:22
15:30h Gruzija – Italija 3:14
17:00h Rusija – Rumunija 12:7
18:30h Malta – Francuska 6:12
20:30h Hrvatska – Grčka 11:7
22:00h Crna Gora – Španija 7:7
(Antena M)