Crna Gora bolja od Mađarske, boriće se za peto mjesto - Volim Podgoricu

Crna Gora bolja od Mađarske, boriće se za peto mjesto

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Mađarsku 7:6 pa će za 5. mjesto na Evropskom prvenstvu u Barseloni igrati sa boljim iz meča Grčka – Rusija. Ovo je četvrta pobjeda “ajkula” na šampionatu, imaju remi sa Španijom i poraz od Hrvatske u četvrtfinalu. Meč protiv Mađara bio je jubilarni 300. za kapitena Draška Brguljana u crnogorskoj kapici. Utakmica za peto mjesto na programu je u subotu od 18:15h.

TOK MEČA:

Nakon propuštene prilike sa igračem više da povedemo, Mađari postižu gol preko Menherca za 1:0. Sa peterca na tri ipo minuta do kraja dionice izjednačio je Ivović. Preokrenuli smo preko Aleksandra Radovića, i to je bio rezultat nakon prvih osam minuta igre.

Đuro Radović postiže odličan gol sa igračem više, Crna Gora je nakon minut ipo igre u drugoj dionici vodila 3:1. Poslije brojnih neiskorištenih prilika da povećamo prednost, smanjio je Kovač na 3:2, minut i 27 sekundi do poluvremena. Kapiten Draško Brguljan pogađa za 4:2.

Treći period igre otvorili su Mađari golom sa igračem više, strijelac je bio Vamoš. Peti gol za “ajkule” postigao je Saša Radović na tri ipo minuta do isteka ovog dijela igre, a pogodio je i Zalanki i smanjio prednost naše selekcije. Svoj treći gol na meču postigao je Saša Radović za prednost od 6:4, što je i bio rezultat pred posljednjih osam minuta.

Nakon dva minuta igre u posljednjoj dionici Anđal je smanjio sa igračem više na 6:5, a za izjednačenje pogodio je Zalanki. Seriju Mađara prekida Đuro Radović za vođstvo od 7:6.

CRNA GORA – MAĐARSKA 7:6 (2:1, 2:1, 2:2, 0:0)

Sudije: Paoleti (Ita), Buč (Špa), Igrač više: Crna Gora 11 (3), Mađarska 9 (3), Peterci: Crna Gora 1 (1)

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan 1, Drašković, Petković, Đuro Radović 2, Aleksandar Radović 3, Janović, Đurđić, Ivović 1, Mišić, Čučković, Spaić, Šćepanović.

MAĐARSKA: Nađ, Anđal 1, Manherc 1, Zalanki 2, Vamoš 1, Mezei, Hanšik, Kovač 1, Erdelji, Batori, Bedo, Pohl, Vogel.