Juniori poraženi od Srbije - Volim Podgoricu

Juniori poraženi od Srbije

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore upisala je i treći poraz na Evropskom prvenstvu u Letoniji.

“Crveni” su u trećem kolu grupe D izgubili od Srbije 97:95 poslije produžetka.

Činilo se da su puleni Boška Radovića naučili lekciju iz prethodnog duela sa Litvancima, međutim to nije bio slučaj. Crna Gora je imala +7 (83:76) na 63 sekunde prije kraja regularnog toka, ali rivalu dozvoljava seriju 8:1 pa je meč otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta Srbija je bila koncentrisanija, a napad za novi produžetak nije materijalizovao Igor Drobnjak.

Naš nacionalni tim je utakmicu otvorio serijom 7:0 i do samog finiša održavao stečenu prednost. Poslije efikasne prve četvrtine bilo je 32:27, a “crveni” su na odmor otišli sa dvocifrenim viškom (49:39). Djelovalo je da Crna Gora ima recept da dođe do premijernog trijumfa, ali su naši juniori pognute glave napustili teren.

Bojan Tomašević je bio najefikasniji igrač u taboru crnogorske selekcije 23 poena. Jovan Kljajić je dodao 19, pritom je podijelio deset asistencija, a isti košgeterski učinak imao je i Drobnjak.

Pobjednike je predvodio Marko Pecarski sa 28 poena, 21 je ubacio Filip Petrušev.

Crna Gora je sa tri poraza ipak u osmini finala, a za prolaz dalje igraće najvjerovatnije protiv Španije.