Ajkulice eliminsane u četvrtfinalu - Volim Podgoricu

Ajkulice eliminsane u četvrtfinalu

Mladi vaterpolist Crne Gore eliminsani su u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u mađarskom Sombatelju.

Juniorsku reprezentaciju (igrači rođeni 2000. godine i mlađi) zaustavio je domaćin – slavio je rezultatom 8:3.

Mađarska je furiozno otvorila četvrtfinalni duel, nakon šest minuta igre je imala tri gola prednosti, onda je početkom druge četvrtine bilo 4:0.

Ekipa Petra Radanovića nije uspjela a se vrati u igru.

Naši vaterpolisti su prvi gol postigli dva minuta i 57 sekundi prije kraja druge dionice za 4:1 (pogodio je Marjan Mitrović), ali je Mađarska do poluvremena vratila sigurnih plus četiri – 5:1.

Nastavak je bio odrađivanje posla za Mađare, a Crna Gora je bezuspješno pokušavala da popravi utisak i ublaži poraz.

Pored Mitrovića, u našem nacionalnom timu su pogađali i Uroš Vučurović i Vuk Drašković.

Najbolji u Mađarskoj bio je trostruki strijelac Deme Dala, po dva gola su dali Bakša Benedek i Norman Šmelc, a jedan Gergo Fekete.

Crna Gora ide u razigravanje za plasman od 5. do 8. mjesta, a prvi rival će biti Hrvatska (sjutra od 15.30), koja je u četvrtfinalu izgubila od Španije.

Mađarska će se u polufinali sastati upravo sa “crvenom furijom”, a drugi par čine Srbija (pobijedila je Italiju) i Grčka (bila je bolja od Australije).

CRNA GORA – MAĐARSKA 3:8 (0:3, 1:2, 1:2, 1:1)

Crna Gora: Bosanac, Drašković 1, Vučurović 1, Mačić, Uskoković, Radović, Vujović, Gardašević, Murišić, Milić, Dragović, Mitrović 1, Radnjić.

Mađarska: Grizbaher, Siben, Bobiš, Benedek 2, Fodor, Šmelc 2, Dala 3, Čorba, Segalmi, Fekete 1, Ekler, Vekon, Korom.